Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Czwartki Lekkoatletyczne

Gdzie?
Czwartki Lekkoatletyczne

W najbliższy czwartek 28 września o godz. 15.00 na stadionie bocznym naszego klubu zainaugurowana zostanie 24. edycja "Czwartków Lekkoatletycznych". Gościem specjalnym zawodów będzie Iga Baumgart.
"Czwartki Lekkoatletyczne" to cieszący się co roku sporym zainteresowaniem cykl zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży. W mitingach mogą wziąć udział zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z roczników 2005-2007 i młodszych. Zawodnicy startować będą 7 konkurencjach: 60, 300 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy), skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.
Do końca roku odbędą się trzy eliminacje: 28 września oraz 5 i 12 października. Pozostałe zawody zaplanowane są na wiosnę przyszłego roku. Finał miejski odbędzie się natomiast na stadionie głównym Zawiszy. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach uzyskają prawo startu w finale ogólnopolskim.
Organizatorami tegorocznych "Czwartków" są: BKS Bydgoszcz, Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży" oraz Urząd Miasta Bydgoszczy.
Jak już pisaliśmy, gościem honorowym pierwszych zawodów będzie Iga Baumgart, lekkoatletka BKS Bydgoszcz, tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw świata w Londynie oraz złota medalistka halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. Przed mitingiem Iga przeprowadzi pokazową rozgrzewkę.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem