EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

„Król Lear” z Royal Shakespeare Company

Gdzie?
„Król Lear” z Royal Shakespeare Company
"Król Lear" z Royal Shakespeare Company 
5 stycznia 2017 tylko w Multikinie! 

Multikino i British Council, w ramach cyklu "Royal Shakespeare Company w Multikinie", zapraszają na retransmisje sztuki "Król Lear". Spektakl w reżyserii Gregorego Dorana z Antonym Sherem w roli tytułowej będzie można zobaczyć 5 stycznia 2017 roku w wybranych kinach sieci Multikino.

Król Lear rządził przez wiele lat. Gdy zaczyna odczuwać brzemię lat, decyduje się podzielić królestwo między córki i porzucić ciężar korony. 
Jako dumny mężczyzna pozwala, by próżność zaćmiła mu umysł, gdyż wierzy, że i bez władzy królewskiej nadal będzie się cieszył dawnym szacunkiem i poważaniem. Źle ocenia lojalność dzieci i prędko zostaje pozbawiony wszelkich atrybutów władzy, bogactwa i państwa, które wcześniej brał za oczywiste. 
Sam w dziczy musi stanąć twarzą w twarz z błędami, które go do tego stanu przywiodły. Po występie w roli Willy'ego Lomana w Śmierci komiwojażera, wybitnej tragedii amerykańskiego XX-wiecznego dramaturga Arthura Millera, Antony Sher powraca na scenę rolą Króla Leara, jedną z najważniejszych stworzonych przez Szekspira. Reżyserem i dyrektorem artystycznym przedstawienia jest Gregory Doran.
1 grudnia 2016 oraz 5 stycznia 2017 roku w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w jedynych retransmisjach tego spektaklu w ramach cyklu "Royal Shakespeare Company w Multikinie". 

Obsada:
Król Lear - Antony Sher 
Hrabia Gloucester - David Troughton
Hrabia Kent - Antony Byrne
Kordelia, córka Króla Leara - Natalie Simpson
Król Francji - Marcus Griffiths
Książę Albany - Clerence Smith
Książę Burgundii - Theo Ogundipe
Książę Cornwall - James Clyde
Błazen - Graham Turner
Curan, dworzanin - Kevin N Golding
Damy - Mari?me Diouf, Bethan Cullinane, Jeny Fennessy
Edgar, syn Gloucestera - Oliver Johnstone
Edmund, syn naturalny Gloucestera - Paapa Essiedu
Goneril, córka Króla Leara - Nia Gwynne
Oswald - Byron Mondahl
Regan, córka Króla Leara - Kelly Williams
Stary Wasal Gloucestera - Ewart James Walter
Żołnierze - Romayne Andrews, Eke Chukwu, James Cooney

Produkcja:
Reżyseria: Gregory Doran
Scenografia: Niki Turner
Oświetlenie: Tim Mitchell
Muzyka: Ilona Sekacz
Udźwiękowienie: Jonathan Ruddick
Ruch sceniczny: Michael Ashcroft
Sceny walk: Bret Yount

Czas trwania: ok 225 min. (TBC)

Przedstawienie zarejestrowano na żywo z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
5 stycznia 2017, 19:00 sztukę zobaczymy w następujących kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Bilety:
38 zł - normalny
32 zł - ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)
28 zł - bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 os.)
25 zł - bilet szkolny (dla grup zorganizowanych powyżej 30 uczniów)

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon. - pt. 9-17): https://multikino.pl/pl/informacje/szkoly/kontakt-rezerwacje-grupowe

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na stronie: www.multikino.pl  
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem