Przejdź do treści

Muzeum Mydła i Historii Brudu

Muzeum Mydła i Historii Brudu

Description

W Bydgoszczy działa jedyne na Świecie Muzeum Mydła i Historii Brudu. Nie jest to kolejna nudna ekspozycja, ale żywa i interaktywna podróż przez dzieje czystości, brudu i mydlarstwa, które ma wielkie związki z Bydgoszczą. W grodzie nad Brdą pierwszy Zakład Produkcji Mydeł i Świec powstał już w XVIII wieku przy dzisiejszej ul. Warmińskiego, a słynne do dziś proszki do prania Persil czy Cypisek powstały właśnie w Bydgoszczy. Wizytę w Muzeum rozpoczyna się od umycia rąk w balii. Następnie przechodzi się do sali warsztatowej, gdzie mydlarki uczą krok po kroku jak wykonać swoje własne pachnące mydełko. Gdy to już jest gotowe i schnie, uczestnicy zwiedzają zakątki zaskakującego muzeum. Kiedy: Muzeum otwarte jest od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 18.00. Przed planowaną wizytą warto zajrzeć na stronę www.muzeummydla.pl i sprawdzić rezerwacje na wybrany termin. Pokazy są co godzinę bądź półtorej. Gdzie: Muzeum mieści się w kamienicy przy ul. Długiej 13, www.muzeummydla.pl Cennik:


Ceny biletów:


•    bilet normalny/ulgowy – 20 zł (dzieci do lat 3 bezpłatnie)


•    bilet rodzinny (4-5 osób) – 70 zł*


•    bilet grupowy (od 10 osób) – 17 zł/osoba


•    bilet grupowy szkolny (od 10 osób) – 17 zł/osoba**


•    bilet grupowy (poza godzinami pracy muzeum) – 18 zł/osoba ***


W cenie: warsztaty mydlane, zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem oraz świetna zabawa!


* bilet rodzinny obejmuje rodziny z minimum 1 dzieckiem


** grupy szkolne muszą posiadać opiekunów: 1 opiekun na 10 osób, w przypadku grup przedszkolnych 1 opiekun na 5 osób. Cena biletu opiekuna wynosi 1 zł


*** bilet obejmuje grupy zwiedzające o godzinie 8:00, 9:00, 18:00 i 19:00 w przypadku, gdy wcześniejsze godziny nie są zarezerwowane. W sytuacji braku dostępności regularnych godzin wejść pobieramy standardową opłatę - 17 zł/ os.


W ofertach dodatkowych wygląda to następująco:


•    Cena biletu indywidualnego w pakiecie (do 10 osób): Muzeum Mydła 19 zł/os. + Laser Fight (30 minut) 10 zł/os.= 27 zł/os.


•    Cena biletu grupowego w pakiecie (od 15 osób): Muzeum Mydła 16 zł/os. + Laser Fight (120 minut) 20 zł/os. = 34 zł/os.


•    Cena biletu grupowego w ofercie łączonej z Karmelową Krainą: Muzeum Mydła 16 zł/os.


•    Cena bilety grupowego za Gwarową Lekcję Muzealną: 15 zł/os.


 


 


 


do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe