Przejdź do treści

Kameralnie... - koncert

Gdzie?
Kameralnie... - koncert

Wykonawcy:
Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Dominika Przech skrzypce
Szymon Morus dyrygent


Repertuar:
Max Reger – Lyrisches Andante
Jan Sebastian Bach – Koncert skrzypcowy E-dur BWV 1042
Maciej Zakrzewski – Air de cour na orkiestrę smyczkową
Marco Enrico Bossi – Intermezzi Goldoniani


Max Reger – miłośnik J.S. Bacha, mistrz formy wariacyjnej i lirycznej miniatury instrumentalnej. Uważany za największego po Bachu kompozytora muzyki organowej. W jego twórczości znajdziemy również utwory kameralne i symfoniczne. Podczas koncertu usłyszymy Lyrisches Andante ­– popisowy utwór na orkiestrę smyczkową zakończony burleską.


Koncert skrzypcowy E-dur J.S. Bacha powstał w 1720 roku. Charakteryzuje się bardzo szlachetnym, wspólnym muzykowaniem instrumentu solowego i orkiestry. Partia skrzypiec konsekwentnie unika nastawionego na efekt, wirtuozowskiego zacięcia charakterystycznego dla współczesnych Bachowi kompozytorów włoskich. Partię solo na skrzypcach zagra bydgoszczanka – Dominika Przech – laureatka międzynarodowych konkursów oraz festiwali muzycznych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Estonii, Rumunii.


Air de cour to utwór Macieja Zakrzewskiego – przedstawiciela kompozytorów młodego pokolenia, na co dzień związanego z Akademią Muzyczną w Gdańsku. W swoim dorobku posiada utwory z muzyki instrumentalnej, wokalno-instrumentalnej, kameralnej i filmowej.


Intermezzi Goldoniani Marco Enrico Bossi, włoskiego organisty, kompozytora i dyrygenta powstało w 1905 roku. Początkowo była to suita fortepianowa, później napisał ją również w wersji na orkiestrę smyczkową. Bossi był mistrzem w łączeniu różnych stylów muzycznych, a jego Intermezzi Goldoniani to piękny przykład połączenia stylu klasycznego z romantycznymi wpływami.


Koncertem zadyryguje Szymon Morus – dyrektor Festiwalu Sopot Classic, nowy dyrektor Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.


______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe