Przejdź do treści

Spotkanie autorskie/panel dyskusyjny z Wiktorią Bieżuńską i z Maciejem Libichem

Gdzie?
Spotkanie autorskie/panel dyskusyjny z Wiktorią Bieżuńską i z Maciejem Libichem

Informacje od Organizatora:
(S)TWÓRCY. O POWOŁANIU BOHATERÓW DO ŻYCIA
Wiktoria Bieżuńska w rozmowie o książce „Przechodząc przez próg, zagwiżdżę”, Wydawnictwo Cyranka
Maciej Libich w rozmowie o książce „Przepływy” WBPiCAK w Poznaniu
Dwa ważne nazwiska, dwa literackie światy.
Rozmowę poprowadzi Wojciech Szot/ Zdaniem Szota.
Spotkanie w ramach FESTIWALU DEBIUTY LITERACKIE.
Zapraszamy do Młynów Rothera w Bydgoszczy w sobotę 5 listopada o godz.15:00.
Podczas spotkania będzie można kupić książki od Toniebajka. Księgarnia dla wszystkich.
ORGANIZATOR:
Fundacja Tu Kultura
PARTNERZY WYDARZENIA:
Młyny Rothera, Stowarzyszenie ZAiKS.
Wspierają nas: Toniebajka. Księgarnia dla wszystkich, Kultura w zasięgu
O KSIĄŻCE „PRZECHODZĄC PRZEZ PRÓG, ZAGWIŻDŻĘ”
Bohaterka tej książki nie należy do siebie. Nie ma imienia, prawa do własnego ciała, jej zdanie się nie liczy. Mała dziewczynka zepchnięta na margines spraw dorosłych bywa wciągana w środek rodzinnego dramatu jako narzędzie szantażu czy rekwizyt w teatrze pozorów. Mimo to bohaterka-narratorka opowiada. Odzyskuje podmiotowość dzięki językowi i wyobraźni, które dają napęd doświadczeniu – głównie cierpienia i bólu, ale też przyjemności i zdumienia światem.
I nagle wyrósł wokół mnie świat upiornie zmysłowy, pachnący przetrawionymi piwem, smakujący zależałym ptasim mleczkiem, gryzący jak wełniany sweter, którego jednak nie chciałam zdjąć. Kiedy dotarłam do ostatniej strony, och, jak żałowałam.Dla mnie odkrycie na miarę Marieke Lucas Rijneveld.
Aleksandra Zbroja
O AUTORCE:
Wiktoria Bieżuńska, urodzona na tzw. Ziemiach Odzyskanych. Mieszka w Gdańsku Wrzeszczu, dzielnicy, w której żyli Günter Grass i Sat-Okh. W przyszłości zamierza poszerzać swój biogram o kolejne fakty.
(opis ze strony wydawnictwocyranka.pl)
O KSIĄŻCE „PRZEPŁYWY”
Krótkie prozy Macieja Libicha obierają za swój temat codzienność, zwyczajne wydarzenia, spotkania itp., ale też coś jeszcze. Z parteru akcji, faktów czy zrazu błahych okoliczności, całe scenki wjeżdżają raz po raz staroświecką windą na pierwsze piętro refleksji. O! tu już autor, jeśli nie zrobił tego jeszcze na dole, dokleja siebie do obrazka, a obrazek nieco zastyga. Słyszymy głos: coś więc roztrząsa, przypomina sobie – mówi trochę do siebie, a trochę pod oko kamery. Tymczasem piętro zapada się nagle z hukiem i wtem, już na parterze akcji, pierwszy Libich stara się nadal żyć, a drugi, jeszcze nieco zdziwiony, próbuje czmychnąć niepostrzeżenie. Zdwojona dekoracja zostaje nam, czytelniczkom i czytelnikom, podarowana gratis. Autor (ten trzeci?) stawia wysoko kołnierz, gasi lampkę i przypomina teraz postać któregoś pisarza z lat 50. Mechanizm prosty i za każdym razem zaskakująco skuteczny.
O AUTORZE:
Maciej Libich – ur. w 1996 r., krytyk literacki, założyciel i redaktor kwartalnika „Wizje”, doktorant na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat Diamentowego Grantu (2019). Współpracuje z „Literaturą na Świecie”, „Polityką” i „Czasem Kultury”. Pisał też dla „Dwutygodnika”, „Gazety Wyborczej”, „Odry”; przestał pisać dla „Twórczości” i „Nowych Książek”. Mieszka w Warszawie.
(opis ze strony wydawcy wbp.poznan.pl/ksiazki/libich-maciej-przeplywy/)


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe