Przejdź do treści

Wiesława Stolarczyk - koncert

Gdzie?
Wiesława Stolarczyk - koncert

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Ukończyła średnią szkołę muzyczną na wydziale wokalnym w Łodzi oraz Studium Terapii Uzależnień i Doradztwa Życiowego z Arteterapią. Bohaterka trzech filmów dokumentalnych: „Dotknięcie” – o życiu Maksymiliana Kolbe, dwóch filmów o jej życiu i twórczości. Przez wiele lat współpracowała z teatrem „Zwierciadło”, z „Teatrem króla” w Łodzi. Oba teatry zajmują się profilaktyką uzależnień wśród młodzieży. Kilka lat pracowała w charakterze instruktora muzycznego w Nowogardzie, w województwie zachodnio-pomorskim, prowadząc dziecięcy zespół wokalny oraz indywidualne zajęcia z emisji głosu. Śpiewała w towarzystwie takich artystów jak: Irena Santor, Krzysztof Cwynar, Eleni, Danuta Rinn. Koncertowała w Polsce i za granicą. Za działalność poza środowiskiem odznaczona złotą odznaką Polskiego Związku Niewidomych oraz odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Śpiewa na ślubach wykonując proste pieśni oraz utwory między innymi: „Ave Maryja” różnych kompozytorów, czy „Panis Angelicus” Cezarego Franka.
Wydała dwie kasety autorskie: „Nie żal mi”, „Zwycięstwo róży”, płyty: „Uczyń wiary cud”, „Obudź w nas miłość” oraz najnowszą: „Śniadanie z aniołem stróżem”.
Lubi czytać gotować, kocha przyrodę i zwierzęta, jest matką córki Igi.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.


______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe