Przejdź do treści

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego

Description

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego to przede wszystkim historia życia i działalności polskiej emigracji po 1945 r. Muzeum jest jednostką naukowo – badawczą Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pozyskującą, gromadzącą, przechowującą, a także opracowującą i udostępniającą wszelkie posiadane materiały do dziejów polskiej dyplomacji i uchodźstwa polskiego. Najważniejszym celem działalności Muzeum jest upowszechnianie wiedzy historycznej na temat problemów polskiej dyplomacji i uchodźstwa polskiego oraz prowadzenie szerokiej działalności popularyzatorskiej poprzez: opracowywanie wydawnictw źródłowych, zawierających materiały drukowane, rękopisy, mapy, korespondencję itp.

Muzeum to także świat dyplomacji widzianej z różnych perspektyw: ślady działalności międzywojennych placówek zagranicznych oraz pamiątki po byłych ambasadorach i Konsulach.
Od 2014 w. muzeum może pochwalić się unikatową kabiną ciszy.  Intrygujący eksponat, przekazany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, służył niegdyś pracownikom Konsulatu Generalnego w Kolonii do prowadzenia ściśle tajnych rozmów. To jedyny tego typu obiekt w rękach cywilnych.
Muzeum jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16. Nie ma konieczności wcześniejszego umawiania się na zwiedzanie, niemniej jednak trzeba to zrobić jeśli chcecie skorzystać z archiwaliów.
Wstęp wolny.

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe