Przejdź do treści

Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej

Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej

Description

Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej działa od 1991 roku. Można tutaj obejrzeć i zakupić unikalne dzieła twórców ludowych i nieprofesjonalnych: rzeźby, malarstwo, hafty, biżuterię. Zadaniem galerii jest opieka nad amatorskim ruchem artystycznym poprzez organizowanie wystaw, konkursów, plenerów, poprzez pokazy, konsultacje, poradnictwo. Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej łączy działalność handlową z promocją najciekawszych przejawów twórczości amatorskiej. Galeria mieści się w budynku Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy przy placu Kościeleckich 6, jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00. Ekspozycja odbywa się w przestrzeni Salonu Hoffman i udostępniana jest godzinach pracy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury z wyłączeniem czasu gdy odbywają się wydarzenia.


Działalność Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej to również organizacja ważnych wydarzeń ogólnopolskich i regionalnych: Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Tkaniny Unikatowej, Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki - ekspozycje obu wydarzeń odbywają się w budynkach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Jarmarku Świętojańskiego - przyciągającego każdego czerwca tłumy bydgoszczan i osób przyjezdnych do świętowania na folkową nutę i zakupu wyrobów rękodzielniczych.


do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe