Przejdź do treści

Aleksandra Kądziela „Tapiceruj z Mistrzem” - Artystyczne tworzenie poduszek

Gdzie?
Aleksandra Kądziela „Tapiceruj z Mistrzem” - Artystyczne tworzenie poduszek

W ramach Bydgoskiej Akademii Sztuki zapraszamy na warsztaty Aleksandra Kądziela „Tapiceruj z Mistrzem” – Artystyczne tworzenie poduszek.
Jednodniowe warsztaty z Mistrzem Aleksandrem Kądzielą, ekspertem branży meblowej, rzemieślnikiem, autorem książki TAPICERUJ oraz kanału edukacyjnego Tapicer w Akcji.
Profesjonalne szycie na maszynach oraz szycie ręczne to podstawa i obowiązkowy wstęp do świata tapicerki i renowacji mebli tapicerowanych.
Otrzymasz zastrzyk mistrzowskiej wiedzy!
czas trwania: 4 godz.
prowadzenie: Aleksander Kądziela
koszt uczestnictwa w warsztatach: 200 zł / osoba
liczba uczestników: do 12 osób / minimum 10 osób
zapisy: do 12.04.2024, do godz. 14.00 na adres: danutapalys@galeriabwa.bydgoszcz.pl
Harmonogram warsztatów:
Wykład teoretyczny (1 godzina):
– Inspiracje: trendy w dekoracji wnętrz oraz różnorodność stylów i motywów.
– Omówienie różnych technik szycia wykorzystywanych do tworzenia ozdobnych poduszek tapicerskich.
– Dobór tkanin i kolorów: wyjaśnienie, jak dobrać odpowiednie tkaniny do projektu, uwzględniając ich jakość, wytrzymałość, estetykę oraz parametry.
– Wskazówki i techniki szycia tkanin tapicerskich, poznanie profesjonalnych maszyn przemysłowych.


Praktyczne zajęcia (3 godziny):
– Szycie na maszynach pod nadzorem mistrza: praktyczne zastosowanie omawianych technik szycia podczas tworzenia własnych ozdobnych poduszek!
– Poznanie różnych rodzajów tkanin: uczestnicy będą mieć możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami tkanin oraz zrozumieją ich właściwości i zastosowania.
– Tworzenie wzorów: eksperymentowanie z różnymi wzorami i układaniem tkanin, aby stworzyć unikalne i estetyczne projekty.
– Indywidualne konsultacje: mistrz będzie dostępny, aby udzielić wskazówek, porad i indywidualnej pomocy uczestnikom w realizacji projektów.
– Tworzenie guzików tapicerskich ręcznie na 100-letniej guzikarce będzie nie tylko ekscytującym doświadczeniem, ale również wyjątkową okazją do odkrywania tradycyjnych technik rzemieślniczych i ich zastosowania w nowoczesnych projektach.
Do dyspozycji uczestników:
Duży wybór tkanin tapicerskich!
Do koloru do wyboru: modne welury drukowane oraz wspaniałe tkaniny jednokolorowe, które można dowolnie zestawić i łączyć.
Wszystkie materiały są w cenie warsztatu, uczestnik nie musi niczego zabierać, oprócz wygodnego stroju i butów do szycia na maszynie (np. sportowych) – szpilki nie są wskazane ????
Dodatkowo dla każdego uczestnika e-book „Ścieg Kryty Tapicerski”.
Aleksander Kądziela – to autorytet i ekspert w dziedzinie tapicerki i meblarstwa w Polsce. Posiada 35 lat doświadczenia w pracy zawodowej, będąc nie tylko praktykiem, ale również cenionym nauczycielem oraz biegłym sądowym. Jest twórcą największego kanału na YouTube poświęconego sztuce tapicerowania, znany jako „TAPICER W AKCJI”. Specjalizacja w edukacji z zakresu tapicerki i meblarstwa przyciąga uwagę tysięcy osób, które obserwują jego profile w mediach społecznościowych. Autor książki „TAPICERUJ”, która okazała się hitem!
Warsztaty tapicerskie, które prowadzi, ukończyły tysiące uczestników.
Nie przegap okazji! Mistrz ponownie odwiedzi Galerię Miejską bwa w Bydgoszczy.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe