Przejdź do treści

Fundacja Fotografistka świętuje 10 urodziny

Fundacja Fotografistka świętuje 10 urodziny

W tym roku Fundacja Fotografistka obchodzi 10-lecie. Na świętowanie jubileuszu i wystawę podsumowującą najważniejsze zrealizowane projekty zaprasza 28 stycznia br. (sobota) o godzinie 18:00. Wstęp jest wolny.
Fundacja Fotografistka, dawniej Farbiarnia powstała w 2013 roku. Swoją siedzibę ma w zrewitalizowanych pomieszczeniach po byłej rozlewni wód mineralnych i piwa w Bydgoszczy. Mieści się w nich oprócz pracowni badawczej, galeria fotografii z przestrzenią warsztatowo-wystawienniczą.
- W galerii regularnie odbywają się wystawy fotograficzne, zarówno renomowanych twórców z Polski i zagranicy, jak i  artystów lokalnych. Szczególnie ważnym celem w programie wystawienniczym Fotografistki jest odkrywanie i promowanie najbardziej utalentowanych wschodzących bydgoskich fotografów – mówi prezeska Fundacji Katarzyna Gębarowska.
Fundacja jest organizatorem Vintage Photo Festival -  Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej, odbywającego się w Bydgoszczy cyklicznie od 2015 roku.
W ciągu 10 lat istnienia Fundacja zorganizowała dziesiątki wystaw, m.in. „Eros i Tanatos. Bydgoskie pionierki fotografii zawodowej 1888-1945”, Chris Niedenthal „Bydgoski marzec’81 w obiektywie Chrisa Niedenthala”, „Kobiety Fotonu”, Eva Rubinstein „Autoportret”, „Modne lata 20, lata 30. Street fashion w obiektywie lajkarzy”, wystawa z okazji 50-lecia pracy twórczej Michała Kubiaka i wiele innych. Fotografistka organizuje też warsztaty, spacery tematyczne i historyczne, wydaje katalogi i spacerowniki.
Od 2022 roku Fundacja jest obiektem na Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe