Przejdź do treści

Warsztaty kreatywnego pisania oraz spoken-word z Zuzanną Szmidt w KPCK

Gdzie?
Warsztaty kreatywnego pisania oraz spoken-word z Zuzanną Szmidt w KPCK

Informacje od Organizatora:
Warsztaty kreatywnego pisania oraz spoken-word z Zuzanną Szmidt w KPCK
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy we współpracy z Zuzanną Szmidt oraz marką Tupot Poetycki zapraszają na wyjątkowy cykl warsztatów.
Spotkania skierowane są głównie do młodych, ale też duchem. Tak naprawdę formuła ćwiczeń jest zupełnie otwarta wskazując na aspekt (ważny) międzypokoleniowej integracji. Nie jest także określony dokładny poziom uczestników: system pracy pozwala odnaleźć się każdemu w ćwiczeniach, zarówno osobie początkującej jak i takiej, która szlifuje warsztat.
– Poruszanie kwestii związanych z pisaniem, mową, literaturą, czy konkretnie poezją jest niezwykle cenne w dzisiejszych czasach. Zależy mi na promowaniu SLAMu Poetyckiego w Polsce, na pracy z grupą i osiągnięciu systematyczności. Mam doświadczenie w przeprowadzaniu takich zajęć i wiem, że są dla kursantów bardzo cenne, odżywcze, otwierające głowę. Moją wizytówką mogą być świetnie wyperformowane teksty na slamerskiej scenie, które niejednokrotnie powstały na warsztatach – podkreśla Zuzanna Szmidt.
Warsztaty kreatywnego pisania oraz spoken-word rozpisane zostały na pięć trzygodzinnych spotkań w poniedziałki: 16.01, 23.01 oraz 13.02, 20.02 i 27.02.2023, w godz. 17.00-20.00. Zajęcia odbywać się będą w małych grupach w niezwykłej oranżerii KPCK, przy ul. Plac Kościeleckich 6 (stąd ilość miejsc ograniczona, planujemy kolejne serie cyklu). Koszt zajęć wynosi 30 zł za jeden dzień warsztatowy (150 zł za cały cykl). Aby dowiedzieć się więcej / zapisać najlepiej kontaktować się mailowo przez: tupotpoetycki@gmail.com lub stronę: www.facebook.com/tupotpoetycki z Zuzanną Szmidt, albo z Alicją Dużyk, alicja.duzyk@kpck.pl, tel. +48 52 585 15 01, wew. 112.
Co wyróżnia Warsztaty kreatywnego pisania oraz spoken-word?
Do dyspozycji otrzymacie niepowtarzalną wiązkę energii, tak kreatywnej i pożywnej, jak i niezbędnej w twórczości. Pozytywne wrażenia są gwarantowane. Przyjemność i odpoczynek w akcie twórczym i umysłowy wycisk w jednym. Ponadto ogromna elastyczność, humor, słuchanie siebie nawzajem, konsultacje i wszystko co może wyniknąć na kanwie pracy w grupie. Nie ma ograniczeń wiekowych, ani nie jest istotne, czy chcesz być lepszy na scenie, poćwiczyć spoken word, czy po prostu poruszyć pióro!
Jesteś slamerką, slamerem? Ok! Jeszcze nie wiesz, czy pisanie jest dla Ciebie? Ok!! Liczy się tylko to, czy masz ochotę zmierzyć się z pisaniem w formacie kreatywnym. To spotkania: Idealne dla osób, które zatrzymały się w twórczym zachwycie lub szukają nowych doświadczeń i wyzwań, czy sposobów na kreowanie i słyszenie tekstu. Zapraszamy, jeśli chcecie zaprzyjaźnić się z formułą slamu, rozłożyć go na części pierwsze, albo zbliżyć do samego siebie.
Zuzanna Szmidt – urodzona w 1994 r., w Warszawie; zamieszkała w Bydgoszczy (gdzie na polu kultury aktywnie działa od 7 lat). Ze slamem poetyckim związana od 2012 r. Przez lata występowała lokalnie w Warszawie i „podróżując po całej Polsce”. Występowała na Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego w 2016 i 2017 roku w CK Zamek i KontenerArt w Poznaniu. Prowadziła SLAMy Poetyckie w Łodzi oraz jeden w ramach projektu „Plusk Słowa” organizowanego przez Ośrodek Kultury Górna w Łodzi. Od grudnia 2015 r. organizuje cykliczne wydarzenie o nazwie „Tupot Poetycki”, które od samego początku odbywa się w klubie MÓZG, czyli siedzibie fundacji MÓZG oscylującej wokół zagadnień muzyki współczesnej i form interdyscyplinarnych. Jest to wypracowana i ceniona marka w polskim środowisku slamerskim oraz największe w województwie kujawsko – pomorskim cykliczne wydarzenie poruszające kwestie literatury, poezji, mowy. W 2020 r. zostało wyróżnione w plebiscycie Radio Czwórka pt. „Nieprzeciętni”. Artystka prowadzi warsztaty z kreatywnego pisania dla różnych grup, głównie młodzieży, ale ma na swoim koncie moderowane przez „Fundację Bez Nazwy” i Małgorzatę Winter spotkania z osobami z zakładu karnego. Na co dzień zajmuje się promocją kultury, koordynacją projektów artystycznych. Pracuje nad wydaniem pierwszej publikacji.
SLAM poetycki – co to jest i na czym polega?
Formuła narodziła się w latach 80. w Chicago, w tej chwili znana na całym świecie. W Polsce SLAM posiada już dwudziestoletnią historię. To ogromne narzędzie do popularyzowania literatury, poezji, generalnie czytelnictwa, czy istoty mowy (spoken word!) w dzisiejszych czasach. Jest uniwersalny, ponadczasowy, tworzy inkluzywną grupę, relację pomiędzy odbiorcami, a występującymi. We wszystkich największych miastach w Polsce odbywa się regularnie wraz z corocznymi eliminacjami do ogólnopolskich mistrzostw w slamie. SLAM to otwarta scena (każdy może wystąpić), Zasady: maksymalnie 3 minuty, slamer nie używa rekwizytów ani muzyki, prezentuje swój własny tekst w dowolnej formie. Publiczność pełni funkcję jury, decydując stanie na podium.
______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe