Przejdź do treści

Miejskie Lato - rodzinne weekendy na tarasie Młynów

Gdzie?
Miejskie Lato - rodzinne weekendy na tarasie Młynów

Informacje od Organizatora:
Przed nami moc różnorodnych atrakcji! W wakacyjne weekendy spotkamy się na tarasie Młynów na wydarzeniach w ramach cyklu pod hasłem "Miejskie Lato". Zaplanowaliśmy dla Was warsztaty, zajęcia konstruktorskie, animacje i pikniki popularnonaukowe. Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny.
ATRAKCJE W NAJBLIŻSZY WEEKEND:
20-21.08.2200
Miejskie Lato: miasta przyszłości
20 sierpnia 2022
Czy siłą mięśni można zapalić żarówkę? Czym są inteligentne domy? Jak je budować, żeby zużywały jak najmniej energii? Jaki działają turbiny wiatrowe? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy w czasie naszego sobotniego spotkania. Eksperymenty, strefa konstruowania i turniej gier planszowych, to atrakcje, dzięki którym będziemy wspólnie odkrywać fascynujący świat nauki i inżynierii. Będziemy odkrywać, eksplorować, badać, testować, konstruować, ale przede wszystkim będziemy świetnie się bawić!
Strefa eksperymentów
Wyzwól moc – na tym stanowisku będziemy budować obwody zamknięte przy użyciu przewodów, diod, żarówek, baterii oraz odkrywać jak można przetwarzać energię.
Dobra energia – tu dowiemy się o odnawialnych źródłach energii, a także przetestujemy urządzenia do ich przetwarzania (turbiny wiatrowe, panele słoneczne, turbiny wodne).
Siła wiatru – na tym stanowisku będziemy budować turbiny wiatrowe i mierzyć ile energii elektrycznej można wygenerować za ich pomocą. Będziemy też robić pomiary siły i prędkości wiatru, a także dowiemy się jak określić jego kierunek.
Zielono nam – jest to stanowisko, na którym zaprezentujemy wpływ zielonych dachów na temperaturę i wilgotność w budynku.
Domy przyszłości – jest to stanowisko, na którym będzie dowiedzieć się jak działają inteligentne systemy w naszych domach, a także poznać mikroprocesory Arduino.
Strefa konstruowania
W tej strefie uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne konstrukcje:
Eko wieża – wieża to jedna z najważniejszych konstrukcji inżynierii lądowej, naszym wyzwaniem będzie zbudowanie jak najwyższej wieży z papierowych kubków.
Mierzymy wysoko – konkurs na zbudowanie najwyższej i najbardziej wytrzymałej wieży z drewnianych patyczków. Na budowniczych najlepszych konstrukcji czekają nagrody. Konkurs odbędzie się w dwóch turach: 13:00 – 15:00 i 15:30 – 17:30. W każdej turze może wziąć udział 5 zespołów do 5 osób każdy. Maksymalna liczba uczestników w każdej z tur to 25 osób. Zachęcamy do tworzenia rodzinnych zespołów.
Na wydarzenie Mierzymy wysoko obowiązują zapisy.
Opiekunowie wliczają się do limitu miejsc, więc prosimy o zapisanie wszystkich uczestników pod adresem: warsztaty@mlynyrothera.pl lub osobiście w punkcie informacyjnym Zaczyn. Wymagane informacje:
1. nazwa wydarzenia
2. imię, nazwisko
3. telefon kontaktowy
4. wiek dziecka
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o informację.
Strefa gier
Dlaczego wikingowie nie mieszkali w namiotach, a Arabowie nie potrzebują spiczastych dachów? Dlaczego nie wszystkim opłacają się panele słoneczne? Jak zbudować dom wygodny i jednocześnie oszczędny? Tych i wielu innych rzeczy dowiesz się z naszej nowej gry! Zaprojektuj dom marzeń i zostań mistrzem ekonomii.
Zainteresowanych zapraszamy do gry w „Domy z każdej strony” Jest to nasza autorska gra karciana, dzięki której gracze uczą się zarządzać finansami, dobrze wykorzystywać naturalne zasoby, poznają technologie stosowane w budownictwie, a także ćwiczą umiejętności matematyczne. Na zwycięzców czekają nagrody.
Rozgrywki odbędą się w godzinach: 13:00 – 15:00 i 15:30 – 17:30. W każdej z rozgrywek może wziąć udział 5 zespołów złożonych z 2 do 5 osób każdy. Maksymalna liczba uczestników w każdej z tur to 25 osób. Zachęcamy do tworzenia rodzinnych zespołów.
Na wydarzenie Strefa gier obowiązują zapisy.
Opiekunowie wliczają się do limitu miejsc, więc prosimy o zapisanie wszystkich uczestników pod adresem: warsztaty@mlynyrothera.pl lub osobiście w punkcie informacyjnym Zaczyn. Wymagane informacje:
1. nazwa wydarzenia
2. imię, nazwisko
3. telefon kontaktowy
4. wiek dziecka
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o informację.
21 sierpnia
Razem z Fundacją Aktywny Warsztat i Anną Maciejewską zbudujemy miasto marzeń. Wysokie bloki czy małe domki? A może dom, w którym teraz mieszkasz? Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i pomysłów. Podczas zajęć w ruch pójdą pędzle, młotki i śrubokręty, używając drewna i tektury stworzymy fantastyczną miejską zabudowę.
Zajęcia odbywają się w dwóch turach: 12.00-14.30 i 15.15-17.45
Dla kogo?
Dla dzieci od 4. roku życia z rodzicami
Cena
bezpłatnie
Zapisy:
Nie obowiązują zapisy, decyduje kolejność przyjścia. W jednej turze może wziąć udział maksymalnie 20 dzieci.
Projekt jest częścią przedsięwzięcia pn. Zajęcia edukacyjne, w tym przyrodniczo–matematyczne dla dzieci i młodzieży realizowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023+


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe