Przejdź do treści

5 Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek Pozytywka

5 Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek Pozytywka

Informacje od Organizatora:
26 sierpnia rozpoczyna się 5. edycja Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka. Największy w regionie festiwal sztuki i kultury dla dzieci przygotował na swój mały jubileusz bogaty program. W Bydgoszczy wystąpią artyści z różnych zakątków świata. Będą teatry, warsztaty i pokazy plenerowe. Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w Teatrze Polskim, kinie Pomorzanin i na Starym Rynku, a w Parku Kochanowskiego stanie miasteczko festiwalowe z mnóstwem atrakcji.
W ten sposób przeniesiemy się do magicznego świata Pozytywki. Na kilka dni miastem zawładnie dziecięca wyobraźnia. Festiwalowe wydarzenia skierowane będą zarówno do dzieci nieco starszych, jak i maluszków, czyli „NajNajów” - dzieci do 3 roku życia. Dla nich przygotowane zostało specjalne pasmo programowe.
Poprzednie edycje Pozytywki ugruntowały jej markę, jako jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych dla dzieci. Festiwal ma też swoją misję: chcemy rozwijać kreatywność młodych ludzi z poprzez kontakt z kulturą.
Twórczynią Pozytywki jest bydgoszczanka Aneta Pytlak. Festiwal narodził się z wewnętrznej potrzeby. Gdy została mamą małej Ritki, zaczęła szukać wydarzeń rozwijających wrażliwość dziecka. Zauważyła, że ich brakuje i postanowiła sama stworzyć pełną kultury przestrzeń dla dzieci i rodziców. Wierzymy bowiem, że wspólne przeżywanie sztuki zbliża rodziców z dziećmi. Nic nie daje takiej bliskości jak dzielona z kimś radość. Dlatego to, co robimy jest skierowane również do rodziców, dziadków i babć. Wiemy, że Sztuka nie zna pojęcia wieku. Udział w przedstawieniu teatru lalkowego, koncercie familijnym czy warsztatach kreatywnych jest też ciekawą alternatywą dla świata cyfrowego.
5 Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek Pozytywka odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 26 - 29 sierpnia 2021. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kultury Pozytywka.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 


 

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe