Przejdź do treści

Kultura ProNatura na Barce Lemara

Gdzie?
Kultura ProNatura na Barce Lemara

Informacje od Organizatora:
Kultura ProNatura – zamieniamy dzielnice w „ZIELNICE”.
Występy orkiestry „Dzieci kontra śmieci”, zabytkowa śmieciarka „Jelonek”, konkursy i zabawy edukacyjne, a także wiele atrakcji związanych z ekologią ?? - w niedzielę 27 czerwca zapraszamy na kolejną odsłoną naszej akcji Kultura ProNatura. Tym razem spotkamy się na Barce Lemara. A przez całe wakacje pojawiać będziemy się w kolejnych dzielnicach Bydgoszczy, które dzięki nam i Wam zamieniać się będą w zielone i ekologiczne zakątki – czyli ZIELNICE.
Projekt Kultura ProNatura jest propozycją plenerowych wydarzeń skupionych wokół zagadnień ekologii, recyklingu, szacunku dla przyrody i pokory wobec natury w ramach idei zrównoważonego rozwoju ?? Projekt zainaugurowany został podczas Prologu Festiwalu Drums Fusion. Teraz czas na kolejne odsłony akcji.
W niedzielę, 27 czerwca spotkamy się na Barce Lemara. Towarzyszyć nam będzie Dziecięca Orkiestra Recyklingowa prowadzona przez Jacka Kwaśniaka, bydgoskiego perkusistę. Pod jego czujnym okiem dzieci samodzielnie stworzyły instrumenty perkusyjne z surowców wtórnych. Powstały z kartonów, butelek plastikowych, kawałków mebli, garnków, pudełek, puszek i wiader. I to właśnie na nich zagrają podczas koncertu.
W programie także koncert akordeonowy, tańce w kręgu, wystawa lalek bydgoskiej kolekcjonerki, szyperskie gry i zabawy dla dzieci.
Będzie można zobaczyć historyczną śmieciarkę z lat 70. Długo nieużywany pojazd marki Jelcz został odrestaurowany przez firmę ProNatura, która zdecydowała się przywrócić ją do życia pokazując jednocześnie sens działań recyklingowych. Poznamy też historię tego zabytkowego obiektu. Będzie można zrobić sobie przy niej zdjęcie.
Tym samym połączymy świetną zabawę z edukacją ekologiczną dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Będziemy także rozdawać Wam nasiona, a także zapraszać na zajęcia z tworzenia przedmiotów z odzysku.
W kolejne letnie niedziele pojawimy się w Śródmieściu na Bocianowie, nad Starym Kanałem, a także w Starym Fordonie. Finał akcji odbędzie się 22 sierpnia w Wakeparku w Myślęcinku.
PROGRAM
godz. 11.30 – “Tańce w Kręgu” – pokaz
godz. 12.00 – 16.00 – Pchli Targ
godz. 12.00 – 12.30 – Koncert Orkiestry Recyklingowej “Dzieci kontra śmieci” połączony z warsztatami tworzenia instrumentów ze “śmieci”
godz. 12.00 – Rejs promocyjny z Wyspy Młyńskiej na Barkę Lemara
godz. 12.30 – 13.15 – Koncert Orlin Bebenow i przyjaciele
godz. 13.20 – 13.30  – Konkursy
godz. 13.30 – 14.00 – Wystawa lalek bydgoskiej kolekcjonerki
godz. 14.00 – Koncert chóru Agora Nestora
Dodatkowo pokaz zabytkowego Jelonka.
Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Miasta Bydgoszcz.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe