Przejdź do treści

SEN NOCY LETNIEJ

Gdzie?
SEN NOCY LETNIEJ

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
José Maria Florêncio - dyrygent
Kamil Pacholec - fortepian
Konrad Mielnik - prowadzenie
Fryderyk Chopin (1810 – 1845) – Koncert fortepianowy e-moll
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809 – 1847) – Sen nocy letniej 
Koncert poprowadzi maestro José Maria Florêncio – muzyk ze znaczącą karierą międzynarodową, jedna z czołowych postaci polskiego świata muzycznego, wybitny dyrygent rodem z Brazylii, który od 1985 mieszka na stałe w Polsce. Obecnie jest dyrektorem muzycznym Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Współpracował wiele lat z Filharmonią Pomorską jako stały, gościnny dyrygent, a w latach 2007-2015 pełnił też funkcję szefa dyrygenta Orkiestry Kameralnej FP Capella Bydgostiensis, z którą odniósł wiele sukcesów.
Kamil Pacholec to jedyny Polak, który zagrał w finale XI Konkursu Paderewskiego w 2019 i zajął II miejsce, ponadto otrzymał nagrody: za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego Mozarta, Jerzego Kolanowskiego – za najlepsze wykonanie utworów Chopina, Filharmonii Pomorskiej – za najlepsze wykonanie utworów Paderewskiego oraz dodatkowe nagrody w postaci zaproszeń na koncerty i recitale w Polsce, USA, Brazylii, Kolumbii i na Ukrainie. Od 2019 jest studentem klasy fortepianu Ewy Pobłockiej w Bydgoszczy.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe