Przejdź do treści

Wakacje? Koniecznie z Muzeum!

Wakacje? Koniecznie z Muzeum!

Informacje od Organizatora:
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego serdecznie zaprasza do wspólnej, twórczej zabawy podczas wakacyjnych zajęć edukacyjnych realizowanych pod hasłem „Co można robić w Muzeum?”. W tym roku nasze działania skoncentrują się wokół historii i legend związanych z Bydgoszczą.   
Przez cały lipiec i sierpień zapraszamy w godz. 11.00-13.00. We wtorki dzieci i młodzież w wieku 8-13 lat, a w czwartki – maluchy w wieku 3-7 lat z rodzinami. Miejscem naszych spotkań będzie już tradycyjnie Centrum Edukacji Muzealnej przy ul. Mennica 6. Wśród poruszanych tematów znajdą się m. in. opowieść o słynnym kryptologu Marianie Rejewskim czy legenda o Wilczaku. W częściach warsztatowych spotkań wykonamy prace z gliny, biżuterię czy obrazy metodą cyjanotypii. Zajęcia poprowadzą artyści i muzealni edukatorzy. Jak zwykle będzie kreatywnie, radośnie i ciekawie!   
Z uwagi na komfort i bezpieczeństwo uczestników liczba miejsc na każde zajęcia jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr telefonu 52 58 59 911/914/925 lub adresem e-mail: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl.   
Dołożymy wszelkich starań, abyście czuli się na naszych zajęciach komfortowo i bezpiecznie. Na naszej stronie znajdują się szczegółowe wytyczne dot. zasad bezpieczeństwa i wymogów koniecznych do spełnienia przez uczestników warsztatów.   
Wakacyjny cykl warsztatów zatytułowany „Ja i moje miejsce” to pierwsza z trzech części projektu edukacyjnego „Co można robić w Muzeum?” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, którego głównym celem jest zachęcenie bydgoszczan do czynnego uczestnictwa w kulturze. Już dziś zapraszamy Państwa do śledzenia kolejnych odsłon naszego projektu, które zaprezentujemy po wakacjach!


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe