Przejdź do treści

VIII Koncerty Maryjne z Różą w 100. rocznicę Niepodległej

Gdzie?
VIII Koncerty Maryjne z Różą w 100. rocznicę Niepodległej

Blisko tysiąc chórzystów, solistów i zespołów muzycznych, towarzyszyć będzie VIII Koncertom Maryjnym z Różą, które odbywać się będą od 3 do 31 maja w katedrze w Bydgoszczy.
Organizatorem wydarzeń jest Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr Oddziałem w Bydgoszczy, Urzędem Miasta Bydgoszczy i Parafią Katedralną św. Marcina i Mikołaja. Koncertować będą renomowane zespoły wyższych uczelni, szkół muzycznych Bydgoszczy, regionu i kraju, chóry osiedlowe i parafialne mające w swoim dorobku repertuar maryjny.
Artyści wystąpią przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości, zwanej również Matką Bożą z Różą, a także w świątyniach Pomorza i Kujaw podczas Mszy Świętej rozpoczynającej się codziennie o godz. 18.oo oraz po jej zakończeniu.
Na oprawę artystyczną złoży się także odgrywany z wieży dzwonnicy bydgoskiej katedry pierwszy Hejnał Bydgoski, jednocześnie Hejnał Maryjny.
Koncerty odwołują się do przedwojennych tradycji repertuarowych mniej znanych, choć wybitnych kompozytorów. Ich wielkim walorem jest budzenie wrażeń religijnych i artystycznych oraz doskonalenie umiejętności warsztatowych – szczególnie młodych wykonawców. Przybliżają one szczytne tradycje śpiewacze Bydgoszczy, regionu i kraju. Pozwalają na wyeksponowanie piękna architektonicznego bydgoskiej katedry, najstarszej zachowanej świątyni miasta i jej niezwykłych walorów akustycznych, a także innych świątyń.
Szczegółowy program koncertów: https://bit.ly/2js4cc5


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe