Przejdź do treści

Biegowe Mikołajki

Gdzie?
Biegowe Mikołajki

Informacje od Organizatora:
Serdecznie zapraszamy 3 grudnia 2023 dzieci i dorosłych do wspólnych – mikołajkowych – emocji biegowych.
Startujemy o 12:00 w LPKiW „Myślęcinek” (przy Karczmie Kujawskiej). Dzieci otrzymają czapki mikołaja oraz upominki (limit 100 szt). Wśród wszystkich uczestników przeprowadzone zostanie losowanie niespodzianek a na rozgrzanie będzie ciepły posiłek.
Na wydarzenie nie zapisujemy się z wyprzedzeniem (wszystko na miejscu), nie ma także opłaty startowej.
W ramach „Biegowych Mikołajek” przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej odbędzie się także akcja „Mikołajkowy Bieg po Rodzinę”.
Wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy, we współpracy z Kujawsko – Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym, bowiem ponad aktywność w przepięknej, jesiennej scenerii Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, oferujemy Państwu możliwość zasięgnięcia języka, w jakże ważnym temacie rodzicielstwa zastępczego.
Nie jest tajemnicą, iż od dłuższego czasu intensywnie poszukujemy rodzin zastępczych dla dzieci, które nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych. Staramy się wykorzystać wszelkie możliwe kanały komunikacji na promowanie rodzicielstwa zastępczego. O tym, jak niewielka jest wiedza społeczna, w powyższym zakresie, pracownicy Działu Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przekonują się każdego dnia. Jest to – nawiasem mówiąc, pewnie jeden z przyczynków znikomej ilości kandydatów, gotowych pełnić funkcję rodzica zastępczego. Nie każdy bowiem wie, że wśród nas są osoby, które mimo braku więzów krwi, bez żadnego przymusu, wyrażają chęć wsparcia i wychowania dzieci, pozbawionych opieki rodziców biologicznych. Mowa o opiekunach zastępczych.
Bohaterami „Mikołajkowego Biegu po Rodzinę”, którzy swoją obecnością dowiodą, że można, a nawet trzeba zawodowo zajmować się pomaganiem będą właśnie ci wyjątkowi ludzie tworzący rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.
Pamiętajmy, że problem braku wolnych miejsc, w istniejących już rodzinach zastępczych oraz deficyt chętnych osób do ich pełnienia, staje się ogólnopolską bolączką. Liczba miejsc w rodzinnej pieczy zastępczej pozostaje niewystarczająca, zwłaszcza, że od m-ca stycznia 2021 roku nie ma możliwości umieszczania dzieci, poniżej 10 roku życia, w instytucjonalnych formach pieczy zastępczej, a jedynie w formach prorodzinnych.
Dlatego jako społeczeństwo nie możemy pozostawać obojętni, dzieci to przecież nasza przyszłość!.
Dobra zabawa gwarantowana, na miejscu zaś do Państwa dyspozycji oddajemy:
Punkt informacyjny – Jak? Gdzie? I kiedy zostać rodziną zastępczą
Animatorów zabaw z najmłodszymi
Rozmaitości, słodkości i gorącą herbatę


______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe