Przejdź do treści

ODWOŁANE: Pod batutą Antoniego Wita

Gdzie?
ODWOŁANE: Pod batutą Antoniego Wita

Maestro Wit oferuje program sztandarowych przedstawicieli muzyki francuskiej XX wieku. Menuet antyczny to w oryginalnej wersji utwór na fortepian, jaki Ravel napisał w hołdzie Emmanuelowi Chabrierowi, który doceniał jego twórczość i pomógł mu umocnić swoją muzyczną reputację.
Suita Peleas i Melizanda Faurégo została zestawiona z muzyki do sztuki Maeterlincka pod tym samym tytułem. Znamienne jest to, że ostatnia część suity Śmierć Melizandy, z pięknym tematem lamentacji, została zagrana na pogrzebie kompozytora.
Dedykowany pamięci Franza Liszta, Danse macabre (Taniec śmierci) uważa się za najbardziej rozpoznawalne dzieło Saint-Saënsa; to właściwie walc, obrazujący fantastyczną wizję francuskiego poety symbolistycznego Henri Cazalisa.
Suity z baletu Bachus i Ariadna Alberta Roussela, mniej znanego w Polsce, to najbardziej znane i cieszące się największą popularnością utwory kompozytora, które weszły do repertuaru najsławniejszych orkiestr i dyrygentów świata.
Repertuar:
Maurice Ravel – Menuet antyczny
Gabriel Fauré – Suita „Peleas i Melisanda” op.80
Camille Saint-Saëns – Danse macabre (Taniec śmierci) op.40
Albert Roussel – Suita nr 1 i 2 z baletu „Bachus i Ariadna” op.43


______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe