Wakacje wkrótce dobiegną końca. Nie zdążyliśmy jeszcze nasycić się letnim słońcem, a już jesień depcze nam po piętach. Aby wykorzystać ten czas polecamy niezwykłe wycieczki rowerowe.

Dlaczego niezwykłe? Ponieważ przemierzając trasę rowerową możemy poznać historię Bydgoszczy, w tym miejsca wpisane w bydgoski Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Do dyspozycji mamy dwie interesujące trasy, które mają apetyczny finał. Na końcu czeka nas bowiem poczęstunek w postaci szneki z glancem lub kawy zbożowej. Obie trasy mają długość 6 km, co oznacza, że mogą w niej brać udział także mniej doświadczeni rowerzyści. Wycieczka będzie prowadzona przez przewodników, którzy będą komunikować się z grupą za pomocą zestawu słuchawkowego. Grupy gromadzą się pod Bydgoskim Centrum Informacji (Stary Rynek).

Bilety dostępne są na platformie TICKEO.PL.

Organizator wycieczek: Biuro Turystyki Visite.pl

Oto dwie proponowane trasy na rok 2020: 

Wycieczka rowerowa szlakiem zbożowej historii Bydgoszczy. 

Cena za osobę: 39 zł brutto/os. – max. Iiczba uczestników 10 os.

Terminy: 22.08.20 – 10:00-12:30 (sobota); 29.08.20 – 10:00-12:30 (sobota)

Czas trwania: 2,5h

Program wycieczki rowerowej Od młyna do Młyna:  zbiórka pod Bydgoskim Centrum Informacji (Stary Rynek), przejazd z przewodnikiem rowerami do miejsc na trasie, wejście do najstarszych Spichrzy Zbożowych w mieście, zwiedzanie zabytkowej Gazowni Miejskiej, szneka z glancem na Wyspie Młyńskiej

wycieczka rowerowa po Bydgoszczy | Szlak TeH2Owycieczka rowerowa po Bydgoszczy | Szlak TeH2O

 

Wycieczka rowerowa śladem zabytków techniki w mieście. 

Cena za osobę:  39 zł brutto/os. – max. Iiczba uczestników 10 os.

Terminy: 19.08.20 – 10:00-12:30 (środa), 26.08.20 – 10:00-12:30 (środa)

Czas trwania: 2,5h

Program wycieczki rowerowej (Jedno)śladem zabytków techniki: zbiórka pod Bydgoskim Centrum Informacji (Stary Rynek), przejazd z przewodnikiem rowerami do miejsc na trasie, zwiedzanie Muzeum Kanału Bydgoskiego, zwiedzanie Fabryki FOD + przerwa na obiekcie (kawa zbożowa) 

 Cena zawiera: - przejazd rowerami z przewodnikiem trasą spaceru (rowery we własnym zakresie – możliwe wypożyczenie roweru ze stacji BRA lub w BCI (przy wcześniejszej rezerwacji), - zestaw słuchawkowy dla każdego uczestnika, - pamiątkowy upominek związany z trasą, - szneka z glancem lub kawę zbożową (w zależności od wycieczki)

 

Zobacz również:

->> Rowerem przez Bydgoszcz

->> Rowerem w okolice zakola Wisły

->> Wypożyczalnie rowerów