Walkative logoPodstawowe RGBSpacery z przewodnikiem po bydgoskim Starym Mieście

Wycieczki typu „free walking tours” zawitały do Bydgoszczy! Przez cały rok wykwalifikowani młodzi przewodnicy zapraszają na sobotnie i niedzielne spacery w języku polskim o godz. 11.00.

Free Walking Tours to sposób na zwiedzanie znany w większości dużych europejskich miast. Zasada jest prosta – przewodnik spotyka się z turystami w konkretnym miejscu w wyznaczonym czasie, a po zakończonej wycieczce otrzymuje od nich podziękowanie w formie napiwków. Do grupy dołączyć można spontanicznie. Taka forma spacerów to bez wątpienia wiele korzyści dla zwiedzających - przewodnika dokłada wszelkich starań, aby goście nie nudzili się podczas spaceru – w końcu to od jego zaangażowania, wiedzy i nawiązania kontaktu z grupą zależy ostateczne wynagrodzenie.

Nawiązaliśmy współpracę z marką Walkative!, która jest organizatorem wycieczek m. in. w Krakowie, Gdańsku, Warszawie czy Poznaniu. Jako turyści wiele razy uczestniczyliśmy w tego typu spacerach i widzieliśmy, z jak pozytywnym odbiorem się one spotykają, stąd postanowiliśmy uatrakcyjnić w ten sposób ofertę turystyczną Bydgoszczy. Krótko po ukończeniu kursu na przewodników po Bydgoszczy i okolicach, po raz pierwszy stanęliśmy pod żółtymi parasolkami przy ul. Mostowej, czekając na chętnych turystów.

Harmonogram
sobota, godz. 11.00
niedziela, godz. 11.00

Miejsce zbiórki
Most im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego (szukaj przewodnika z żółtą parasolką)

Trasa zwiedzania
Stare miasto – makieta dawnej Bydgoszczy, Jatki, Stary Rynek, katedra, Wyspa Młyńska, skarb bydgoski, ul. Długa, pomnik Kazimierza Wielkiego

Szczegóły i zapisy
https://freewalkingtour.com/bydgoszcz