Walkative logoPodstawowe RGBSpacery z przewodnikiem po bydgoskim Starym Mieście

Wycieczki typu „free walking tours” zawitały do Bydgoszczy! Przez cały rok wykwalifikowani młodzi przewodnicy zapraszają na sobotnie spacery w języku angielskim (godz. 11.00) i polskim (godz. 13.00).

Free Walking Tours to sposób na zwiedzanie znany w większości dużych europejskich miast. Zasada jest prosta – przewodnik spotyka się z turystami w konkretnym miejscu w wyznaczonym czasie, a po zakończonej wycieczce otrzymuje od nich podziękowanie w formie napiwków. Do grupy dołączyć można spontanicznie, nie ma konieczności wcześniejszego zapisywania się ani kupowania biletów. Taka forma spacerów to bez wątpienia wiele korzyści dla zwiedzających - przewodnika dokłada wszelkich starań, aby goście nie nudzili się podczas spaceru – w końcu to od jego zaangażowania, wiedzy i nawiązania kontaktu z grupą zależy ostateczne wynagrodzenie.

Nawiązaliśmy współpracę z marką Walkative!, która jest organizatorem wycieczek m. in. w Krakowie, Gdańsku, Warszawie czy Poznaniu. Jako turyści wiele razy uczestniczyliśmy w tego typu spacerach i widzieliśmy, z jak pozytywnym odbiorem się one spotykają, stąd postanowiliśmy uatrakcyjnić w ten sposób ofertę turystyczną Bydgoszczy. Krótko po ukończeniu tegorocznej edycji kursu na przewodników po Bydgoszczy i okolicach, organizowanego przez ByLOT, po raz pierwszy stanęliśmy pod żółtymi parasolkami przy ul. Mostowej, czekając na chętnych turystów.  Jakie było nasze zdziwienie, gdy wśród nich znaleźli się nie tylko Niemcy, Anglicy czy Hiszpanie, ale także Pakistańczycy, Australijczycy czy Japończycy!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich gości, którzy równie chętnie przyłączają się do anglojęzycznych spacerów, postanowiliśmy poszerzyć grafik wycieczek o oprowadzanie w ojczystym języku. Liczymy na to, że mimo zimowego sezonu i nie zawsze sprzyjającej pogody nie będzie brakowało chętnych chcących zgłębić tajemnice naszego miasta!

Harmonogram

sobota, godz. 11.00 (język angielski)
sobota, godz. 13.00 (język polski)

Miejsce zbiórki
Most im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego (szukaj przewodnika z żółtą parasolką)

Trasa zwiedzania
Stare miasto – makieta dawnej Bydgoszczy, Jatki, Stary Rynek, katedra, Wyspa Młyńska, skarb bydgoski, ul. Długa, pomnik Kazimierza Wielkiego

Szczegóły
www.freewalkingtour.com