Bydgoszcz to miejsce, które łączy wiele szlaków wodnych. Przepływa przez nią rzeka Brda, Wisła oraz Kanał Bydgoski. Doskonałą okazją do zwiedzenia miasta od strony wody jest udział w organizowanych spływach kajakowych!

Zapraszamy na spływy organizowaSpływ kajakowy | Bydgoszcz | Brda | Kanał Bydgoskine przez Stowarzyszenie Obywatel Działa.

6 lipca - Bydgoszcz z kajaka - Dzika Brda w sercu miasta

Bydgoszcz z kajaka to cykl wycieczek kajakowych z przewodnikiem. Na pierwszej z nich odkrywać będziemy oblicza rzeki Brda, która przepływa przez nasze miasto. Rozpoczniemy nasz spływ w stanicy wodnej PTTK Janowo skąd wyruszymy w stronę Wyspy Młyńskiej. Po drodze czekają nas rozlewiska, odcinki górskie i uregulowane fragmenty. Ciekawą atrakcję będzie też śluzowanie na śluzie miejskiej. Spływ zakończymy w Przystani Bydgoskiej przy bydgoskiej Wyspie Młyńskiej.

20 lipca - Bydgoszcz z kajaka - Stary i Nowy Kanał Bydgoski

Kanał Bydgoski to otwarta w 1774 roku sztuczna droga wodna umożliwiająca transport towarów ze wschodu na zachód dzięki połączeniu dorzeczy dwóch potężnych rzek - Odry i Wisły. Przebudowany w 1915 roku stał się kołem zamachowym rozwoju naszego miasta. W trakcie naszego spływu poznamy jego historię oraz pokonamy aż 3 śluzy znajdujące się na tej jednej z najpiękniejszych dróg wodnych w Polsce. Będzie to też wyjątkowa okazja to poznania z poziomu kajaka odcinka Nowego Kanału Bydgoskiego. Spływ rozpoczynamy na przystani znajdującej się przy Stadionie Gwiazda na Miedzyniu a kończymy przy stadionie HSW Łuczniczka.

3 sierpnia - Bydgoszcz z kajaka - Port Drzewny i jego tajemnice

Port Drzewny to akwen wodny stworzony w 1879 roku u ujścia rzeki Brdy do Wisły. Rozbudowany w 1906 roku stał się jednym z większych tego typu obiektów w ówczesnej Europie. W trakcie naszej wycieczki będzie poznawać jego historię oraz etapy rozwoju. Dowiemy się też jak ważną funkcję, spełnił ten obiekt w rozwoju przemysłu w naszym mieście. Wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody. Spływ rozpoczyna się na Przystani Bydgoskiej przy Wyspie Młyńskiej a zakończymy na terenie toru regatowego na Brdyujściu.

Zasady udziału w spływach:

Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej ilości kajaków Organizator wprowadził zapisy połączone z przedpłatą. Aby zapisać się na spływ należy:
1. Dokonać przelewu w wysokości 12.30 zł / osobę na konto: Stowarzyszenie Obywatel Działa, Tytuł: spływ (imię i nazwisko), Bank PEKAO S.A., 78 1240 6452 1111 0010 7424 1092
2. Wysłać maila na adres obywateldziala@gmail.com z potwierdzeniem przelewu i imienną listą zapisanych osób.
Liczba miejsc ograniczona. W przypadku rezygnacji ze spływu Organizator nie zwraca przedpłat.
Zadanie współfinansowane ze środków miasta Bydgoszcz.

Zobacz również:

-->> Atrakcje turystyczne nad rzeką

-->> Wyrusz w rejs tramwajem wodnym