Bydgoski Tramwaj Wodny to jedna z ulubionych i najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. Możliwość podziwiania miasta z zupełnie innej perspektywy – od strony rzeki – przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów i bydgoszczan.

 

Okres żeglugowy w roku 2020:

w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju, w sezonie 2020 rejsy nie będą realizowane.

Linie tramwaju wodnego, Słoneczna i Staromiejska, obsługiwane są statkami o napędzie elektrycznym Słonecznik I i Słonecznik II.  Każdy z nich zabiera na pokład do 28 pasażerów. Wejście na pokład dla obu tras przy Rybim Rynku.

Bilety dostępne są przez Internet, w systemie tickeo.pl (na dole strony) oraz stacjonarnie w Bydgoskim Centrum Informacji. Jest również możliwość zakupu biletu u załogi statku, ale tylko bezpośrednio przed wybranym rejsem, jeśli będą wolne miejsca.

Uwaga: Nie gwarantujemy możliwości zakupu biletów bezpośrednio przed rejsem, dlatego zachęcamy do skorzystania z możliwości wcześniejszego zakupu biletów.

Tramwaj Wodny, Bydgoszcz, atrakcje, fot. Tymon Markowski

Słoneczniki kursują na dwóch malowniczych liniach: 

Linia Słoneczna (Rybi Rynek - Hotel Słoneczny Młyn - Rybi Rynek)

Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 50 minut. Tramwaj przepływa między innymi koło zabytkowego budynku Poczty Polskiej, dawnego terenu zakonu Bernardynów czy obok znajdującego się na szlaku TeH2O budynku Gazowni Miejskiej. Wybierając się w rejs na tej trasie można także zobaczyć stare oraz nowe stanice wodne, a także zespół obiektów sportowych (HSW Łuczniczka, Torbyd, Artego Arena). Statek zawraca w stronę Rybiego Rynku przy hotelu Słoneczny Młyn.

UWAGA: Istnieje możliwość wejścia na pokład przy hotelu Słoneczny Młyn na podstawie zakupionego biletu w systemie Tickeo.pl. W przypadku wolnych miejsc na statku, na przystanku Hotel Słoneczny Młyn można również kupić bilet u załogi. Statek dopływa do hotelu po około 20-25 minutach od wypłynięcia z Rybiego Rynku.

Godziny rejsów (mogą ulec zmianie): 12:30 | 15:30 | 18:00

Aktualną dostępność biletów na wybrane rejsy można sprawdzić w systemie tickeo.pl (na dole strony)

Turystyczne rejsy po Brdzie | fot. Robert Sawicki | Bydgoszcz | atrakcje

Linia Staromiejska 

Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 60-70 minut (w zależności od pracy śluzy). Tramwaj wodny mija Bydgoską Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską a następnie przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, aby przebyć śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską. Podczas dalszej części rejsu tramwaj minie majestatyczny Budynek byłej Dyrekcji Kolei w Bydgoszczy.

Godziny rejsów  (mogą ulec zmianie): 11:00 | 13:30 | 16:30

Aktualną dostępność biletów na wybrane rejsy można sprawdzić w systemie tickeo.pl (na dole strony)

Ceny biletów (linia staromiejska i linia słoneczna): 10 zł bilet normalny | 7 zł bilet ulgowy

Szczegółowe informacje można uzyskać w Bydgoskim Centrum Informacji: info@visitbydgoszcz.pl lub +48 52 340 45 50

Do pobrania: ulotka z trasą przebiegu rejów Słonecznikiem (wersja angielska: Water tram)

zobacz również:

-->> Atrakcje turystyczne nad rzeką

-->> Atrakcje turystyczne dla dzieci

Załączniki:
Pobierz plik (BTW-ceny-biletow-2020.pdf)BTW - ceny biletów 2020[ ]54 kB
Pobierz plik (BTW-ulgi-2020.pdf)BTW - ulgi 2020[ ]58 kB