Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Cerkiew prawosławna p.w. św. Mikołaja

Cerkiew prawosławna p.w. św. Mikołaja
Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny - parafia św. Mikołaja mieści się w zabytkowym spichrzu o konstrukcji szachulcowej. Budynek został zaadaptowany na potrzeby Cerkwi w latach 1980-1981. Wcześniej był używany jako sieczkarnia i śrutownia, natomiast po 1945 roku jako magazyn. Obecnie wewnątrz cerkwi można podziwiać oryginalny ikonostas oraz zbiór XVIII-XIX wiecznych ikon pochodzących ze wschodnich pracowni.
18 lutego 2012 r. odbyła się po raz piąty biesiada kulturalna i kulinarna „Bliny prawosławne”, która została zorganizowana przez parafię prawosławną p.w. św. Mikołaja Cudotwórcy w Bydgoszczy, Wydział Kultury Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Bydgoską Szkołę Wyższą na wzór tradycyjnej charytatywnej imprezy z okresu międzywojennego przy "blinach". Podczas piątej edycji można było posłuchać koncertu chóru parafii św. Jana Klimaka w Warszawie, koncertu zespołu „Russkaja Dusza”, delektować się blinami przy pieśniach biesiadnych, a także obejrzeć wystawę obrazów ikonograficznych Walentego Makara.
Natomiast w dniach 27-29 maja 2011 roku odbyły się w województwie kujawsko-pomorskim Pierwsze Dni Kultury Prawosławnej.
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem