Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego
Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego to przede wszystkim historia życia i działalności polskiej emigracji po 1945 r. Muzeum jest jednostką naukowo – badawczą Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pozyskującą, gromadzącą, przechowującą, a także opracowującą i udostępniającą wszelkie posiadane materiały do dziejów polskiej dyplomacji i uchodźstwa polskiego. Najważniejszym celem działalności Muzeum jest upowszechnianie wiedzy historycznej na temat problemów polskiej dyplomacji i uchodźstwa polskiego oraz prowadzenie szerokiej działalności popularyzatorskiej poprzez: opracowywanie wydawnictw źródłowych, zawierających materiały drukowane, rękopisy, mapy, korespondencję itp.

Muzeum to także świat dyplomacji widzianej z różnych perspektyw: ślady działalności międzywojennych placówek zagranicznych oraz pamiątki po byłych ambasadorach i Konsulach.
Od 2014 w. muzeum może pochwalić się unikatową kabiną ciszy.  Intrygujący eksponat, przekazany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, służył niegdyś pracownikom Konsulatu Generalnego w Kolonii do prowadzenia ściśle tajnych rozmów. To jedyny tego typu obiekt w rękach cywilnych.
Muzeum jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16. Nie ma konieczności wcześniejszego umawiania się na zwiedzanie, niemniej jednak trzeba to zrobić jeśli chcecie skorzystać z archiwaliów.
Wstęp wolny.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem