Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego

Muzeum Okręgowe przygotowuje się do otwarcia gmachu przy ul. Gdańskiej 4. Zakończyła się jego rozbudowa i remont konserwatorski. Działalność w odrestaurowanym budynku zainauguruje 30 marca wystawa sztuki współczesnej.


Realizacja projektu pozwoliła uchronić dziedzictwo kulturalne naszego miasta i przywrócić dawną świetność, pochodzącemu z XVII wieku, zabytkowemu budynkowi. Jednocześnie udało się ułatwić dostęp do dóbr kultury i sztuki szerszemu gronu odbiorców – zarówno poprzez zagwarantowanie pełnej dostępności architektonicznej i funkcjonalnej, jak i poprzez wprowadzenie bogatego programu wystawienniczego, kulturowego i edukacyjnego.


Muzeum zainauguruje działalność 30 marca o godzinie 15, jeśli nie zmienią się obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną. Zwiedzający będą mieli okazję poznać efekty prowadzonego od 2016 roku remontu konserwatorskiego i rozbudowy placówki. Do zwiedzania zostanie udostępniony fragment premierowej odsłony wystawy sztuki współczesnej: OBRAZY NIE- /RZECZYWISTOŚCI. Ekspozycja zaprezentuje wypowiedzi twórcze, w kontekście zarówno inspiracji panującymi ideami, jak i prób wypracowania własnych dróg artystycznych. Znajdą się na niej prace takich artystów jak m.in. Tadeusz Kantor, Henryk Stażewski, Stanisław Wejman, Andrzej Wróblewski, Teresa Pągowska, Jan Cybis, czy Józef Czapski.


do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem