Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Kamilla Chołoniewska. Kobieta zaradna - wykład z okazji Dnia Kobiet

Gdzie?
Kamilla Chołoniewska. Kobieta zaradna - wykład z okazji Dnia Kobiet

Kamilla Chołoniewska. Kobieta zaradna – wykład z okazji Dnia Kobiet wygłosi dr Anna Nadolska, kustoszka dyplomowana i kierowniczka Działu Historii MOB. Wydarzenie jest częścią cyklu: Ona i Kultura.


Spotkanie ma na celu przybliżenie sylwetki Kamilli Chołoniewskiej, żony pisarza i publicysty Antoniego Chołoniewskiego-Myszki. Bydgoska aktywność realizowana w latach 20. XX w. przez tę znakomitą nauczycielkę, pisarkę i dziennikarkę, ale także niestrudzoną działaczkę społeczno-charytatywną i przedsiębiorczynię oraz wielką orędowniczkę emancypacji kobiet, jest w naszym mieście zupełnie nieznana. Dlatego główny nacisk zostanie położony na prezentację okresu bydgoskiego w życiu Kamilli Chołoniewskiej, w którym dała się ona poznać jako niezwykle zaradna, pracowita i niebojąca się podejmowania nowych wyzwań kobieta. W mieście nad Brdą, w którym żywa jest pamięć jedynie o Antonim Chołoniewskim, autorze książki Duch dziejów Polski, warto pochylić się nad dokonaniami jego wspaniałej małżonki, kobiety wielozadaniowej, wybijającej się spośród grona ówczesnych Polek.


Dr Anna Nadolska – kustoszka dyplomowana i kierowniczka Działu Historii MOB jest regionalistką, badaczką dziejów Bydgoszczy, ze szczególnym uwzględnieniem historii kobiet, kuratorką wielu wystaw stałych i czasowych, autorką publikacji oraz licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych, a także realizatorką projektów edukacyjnych, w tym herstorycznych.


 wstęp: 7 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet.. Decyduje kolejność zakupu biletów!


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem