Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Koncert Prog & Rock: The Broken Bridges / Alhena / Price of Life

Gdzie?
Koncert Prog & Rock: The Broken Bridges / Alhena / Price of Life

Wystąpią:
The Broken Bridges:
The Broken Bridges to zespół nawiązujący do klasycznych wzorców rocka progresywnego ujętych jednak w sposób oryginalny i nietuzinkowy. Mieszanie klasyki z różnymi specyficznymi elementami sprawia, że grupa wyróżnia się poprzez osobliwe brzmienie i kompozycje co nadaje jej charakterystyczny sound.
Zespół powstał w 2014 roku w Grudziądzu z inicjatywy Marka Habryna, gitarzysty wokalisty i autora wszystkich kompozycji. Skład zespołu mocno ewoluował, ale mimo różnych przetasowań udało się nagrać Ep-kę pod tytułem „Endless Road”, która swoją premierę miała 6 maja 2019. Promował ja utwór tytułowy oraz bluesujący „Tune In”. Zespół w tym czasie koncertował głównie w okolicach Grudziądza, między innymi we Włocławku podczas Kuyavian Progrock Festival wraz z Keep Rockin’ oraz Art of Illusion. Festiwal był ideą grania w 3 miastach województwa kujawsko-pomorskiego (Włocławek, Bydgoszcz, Grudziądz) . Plany okazały się niestety nie do zrealizowania, ale Marek Habryn wpadł dzięki temu na pomysł rokrocznego festiwalu z The Broken Bridges jako gospodarzem/ Festiwal odbywa się rokrocznie pod szyldem ProgRockowy Akcent i w bieżącym roku odbyła się już jego VI edycja.
W 2019 roku zespół wydał nakładem Lynx Music reedycje epki uzupełnionej o 2 nowe utwory „The Voice” do którego nakręcono pierwszy teledysk w historii zespołu oraz „Get ready for your fight” . Wydanie tej płyty zaowocowało występami na festiwalach w Legionowie, Toruniu oraz Wrocławiu, także prezentacją grupy w europejskich magazynach muzycznych i radiach, co dało grupie nową rzeszę odbiorców.
Czas pandemii przyniósł nagrania live session z grudziądzkiego Teatru . Grupa była bohaterem tygodnia z The Broken Bridges , podczas którego nakręcono 7 klipów na teatralnej scenie. W 3 piosenkach grupie towarzyszył zespół wokalny Contrapunkt. Utwory są dostępne na kanale YouTube zespołu. Zespół planuje w przyszłości wydanie w formie blu-ray.
Obecnie zespół domyka nagranie drugiego albumu , którego premiera jest zaplanowana na 22.03.2024. W nowym roku zespół planuje zagrać sporo koncertów promując nowe wydawnictwo. Obecny skład : Marek Habryn (wokal, gitara), Grzegorz Grzanka (klawisze , akordeon), Łukasz Dryl (bas). Sławomir Kaligowski (perkusja )


Alhena:
Założona w 2010 roku przez grupę utalentowanych i doświadczonych instrumentalistów, bydgoska Alhena powstała z pasji i potrzeby tworzenia. W swojej muzyce zespół łączy elementy rocka i metalu progresywnego z wpływami klimatycznego art rocka i akcentem metalu symfonicznego, a całości dopełnia mocny żeński wokal. Ich ciężkie i wyjątkowe brzmienie najlepiej oddają koncerty na żywo.
Jak mówią o Alhenie dziennikarze magazynu Metal Hammer - „zespół serwuje nam nowoczesnego prog rocka, zahaczającego o rejony typowe dla Dream Theater. W połączeniu z silnym kobiecym głosem daje to naprawdę satysfakcjonujący efekt”.
Debiutancki minialbum „Alhena” został wydany w 2011 roku. Płyta spotkała się z dobrym przyjęciem słuchaczy i zebrała w mediach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, bardzo pochlebne opinie, doczekując się w sumie ponad stu recenzji, w tym między innymi we wspomnianym magazynie Metal Hammer.
4 października 2019 ukazał się album „Breaking the Silence... ...by Scream”. Podobnie jak w przypadku poprzedniego wydawnictwa, płyta otrzymała szereg pozytywnych ocen i cieszyła się dużą popularnością wśród odbiorców.
Zespół zaproszono także do współtworzenia kilku albumów kompilacyjnych, wydanych w kraju („Sampler vol. 5”, „Prog Metal Rock Compilation vol. 1”) i za granicą („Des Filles et des Riffs vol. 3”, „World of Glass vol. 3”, „Virgines Metallium”), na których Alhena pojawiła się obok takich wykonawców jak AnVision, Avandra, Bright Ophidia, Distant Dream, Epica, Jinier, Leaves’ Eyes, Nemesea, Stream Of Passion, Threshold i inni.
Od początku swojej kariery Alhena aktywnie koncertuje, występując między innymi z Tides From Nebula, Art of Illusion, Variété, Łąki Łan, The Skys, Lebowski, Votum, czy też Closterkeller.
Obecnie zespół pracuje nad materiałem na kolejny krążek długogrający, z którego pojedyncze utwory prezentuje na swoich koncertach.
Skład :
Tomasz Bogulski (gitara), Maciej Tonder (bas), Dominika Kapuśniak (wokal, skrzypce), Piotr Grugel (perkusja), Piotr Pryka (klawisze) , Bartosz Kazimierski (gitara)


Price of Life:
Zespół Price of Life tworzą ludzie, dla których muzyka jest pasją i są z nią związani od wielu lat grając w różnych projektach z różnymi muzykami. W 2005r. do grupy dołączyła wokalistka Emilia i wraz z gitarzystą Yankesem są niezmienną częścią zespołu, który gra nieprzerwanie do dziś. W chwili obecnej nasza muzyka oscyluje w klimatach progresywnego rocka z nutą gothic-u W lutym 2020r. ukazała się debiutancka płyta "Price of Life", która została zarejestrowana w MG Studio w Bydgoszczy. Zespół tworzą: wokal, teksty- Emilia "Emi" Brudecka muzyka, gitara- Marcin "Yankes" bas- Filip perkusja-Włodek instr.klawiszowe- Robert


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem