Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Aparat, rower i stara mapa - rowerowe warsztaty fotograficzne z Filipem Springerem

Gdzie?
Aparat, rower i stara mapa - rowerowe warsztaty fotograficzne z Filipem Springerem

Informacje od Organizatora:
Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego i tym razem zapraszamy na rowerowe warsztaty fotograficzne.
Wybierzemy się na wycieczkę po najbliższej okolicy. Gospodarz Filip Springer podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem fotograficznym oraz wskaże, jakie narzędzia wykorzystuje do uchwycenia najlepszych kadrów. Fotograf zdradzi też techniki posługiwania się archiwalnymi mapami dostępnymi zarówno online, jak i offline. W czasie warsztatów przedstawiona zostanie „teoria przepływu” (flow) opracowana przez węgiersko – amerykańskiego psychologa Mihály’ego Csíkszentmihály’ego, która pozwala zanurzyć się w wykonywanych czynnościach i czerpać z nich jeszcze większą satysfakcję. Uczestnicy i uczestniczki zostaną zaproszeni do spróbowania flow na kilku fragmentach trasy.
Inspiracją do tematyki warsztatów stała się książka Filipa Springera pt. „Mein Gott, jak pięknie” poświęcona polskiemu pejzażowi. Podczas poszukiwania materiałów autor sięgnął po archiwalne mapy i wyruszył w rowerowo – fotograficzną podróż przez poniemieckie zakątki Polski.
Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”. To świetna okazja do odkrywania Bydgoszczy na nowo, za pomocą archiwalnych i współczesnych map.
Filip Springer – pisarz i fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle urodzone”. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest i Szkoły Ekopoetyki.
Informacje organizacyjne:
Piątek, 9 czerwca
Godz. 15.00-18.00
Czas trwania: między 3 a 5 godzin – w zależności od tempa i możliwości grupy
Cena: 50 zł od uczestnika
Dla kogo? Dla wszystkich
Lokalizacja: zbiórka pod Młynami od strony ul. Mennica
Zabieramy własne rowery i sprzęt fotograficzny - mogą to być aparaty w telefonach.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem