Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

W grodzie nad Brdą - familijny festyn z okazji Dnia Dziecka

Gdzie?
W grodzie nad Brdą - familijny festyn z okazji Dnia Dziecka

Festyn oparty będzie na motywach związanych z województwem kujawsko-pomorskim. Dla uczestników przygotowaliśmy program artystyczny, dzięki któremu będą mogli poznać bliżej grody i zamki naszego województwa, obejrzeć spektakle przygotowane specjalnie na tę okazję, a nawet wziąć udział w jednym z nich! W ramach festynu nastąpi otwarcie wystawy ilustracji do książki „Poszukiwacze skarbu”, stworzonych przez artystkę plastyka Darię Wojnicką.
W programie:
- spektakl teatru lalek z serii Były sobie Włochatki pt. „Zamek nad Brdą”
- spektakl teatru lalek oparty na motywach legendy o księciu Popielu pt. „Opowieści spod Kruszwicy”
- wykonywanie własnych lalek teatralnych do legendy „Jak myszy zjadły Popiela”
- konkursy i zabawy
- spotkanie z Bydem i Gostem.
Wystawa „Poszukiwacze skarbu”
Wystawa ilustracji Darii Wojnickiej powstała w oparciu o książkę autorstwa Edith Nesbit pt. „Poszukiwacze skarbu”. Powieść to zbiór przygód sześciorga rodzeństwa, pragnących podreperować domowy budżet, podupadły po śmierci matki. Każde z nich ma inny sposób na odnalezienie tytułowego skarbu, a każdy kolejny pomysł jest bardziej kreatywny i pomysłowy od poprzedniego. Dzięki swoim przygodom poznają wiele ciekawych i życzliwych osób, z którymi zawiązują przyjaźnie.
Powieść po raz pierwszy ukazała się w roku 1899 i choć od jej publikacji minęło ponad 120 lat, wciąż nie traci na uroku i bawi zarówno młodszych, jak i starszych czytelników.
Daria Wojnicka – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na kierunku grafika. Poza grafiką i projektowaniem zajmuje się malarstwem, ceramiką artystyczną oraz pracą ilustratorską. Pracuje w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, gdzie odpowiada m.in. za tworzenie grafik do wydarzeń artystycznych i kulturalnych, scenografii i rekwizytów do spektakli teatralnych czy ilustracji do audiobooków online.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem