Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Taneczne Folkowisko - X OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCÓW W KRĘGU

Gdzie?
Taneczne Folkowisko - X OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCÓW W KRĘGU

X OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCÓW W KRĘGU – Roztańczony Jubileusz w Ostromecku
Czym właściwie jest taniec? Do dziś nikt nie zdefiniował czym jest taniec. Arystoteles nazwał wiele zjawisk a tańca nazwać nie potrafił. Wiemy tylko, że taniec dzieje się tu i teraz i, że jest to jedyna forma sztuki, gdzie ludzie nie mówiący jednym językiem mogą się porozumieć. Śmiało można stwierdzić, że taniec folkowy, taniec integracyjny, sprzyja fizycznej i psychicznej integracji jednostki, oraz w pewnym sensie przybliża nas do natury, bo przecież towarzyszy ludzkości od zawsze. pozwala również na radosny i niewerbalny sposób wprowadzać uczestników w świat wielokulturowej tradycji, świadomości lokalnej, kochania tego co nam najbliższe – naszego miejsca na ziemi – podkreśla Anna Kaźmierczak.
Od dziesięciu lat stowarzyszenie miłośników tańców w kręgu, tańców etnicznych oraz terapii tańcem AJDE JANO, dzięki wsparciu Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Urzędu Miasta Bydgoszczy organizuje Taneczne Folkowisko. Impreza skierowana jest do wszystkich pasjonatów tańca i muzyki etnicznej, aby celebrować taniec i wciąż powiększać taneczną wspólnotę, gdyż Festiwal Tańców w Kręgu to przede wszystkim ludzie, którzy z roku na rok coraz liczniej dołączają do wspólnego tańca bez względu na wiek i doświadczenie taneczne. Festiwal to również edukacja taneczna, dobra zabawa w przyjaznym gronie tanecznie zakręconych ludzi oraz miłe spędzenie czasu w pięknej pałacowej scenerii.
X Ogólnopolski Festiwal Tańców w Kręgu składa się z dwóch części.
Część pierwsza:
niedziela 26 lipca
godz. 11.00 – Taneczne Folkowisko –międzypokoleniowy piknik taneczny
godz. 16.00  – Prezentacje taneczne
wstęp wolny
Część druga:
27-30 lipca
warsztaty taneczne pod okiem najlepszych instruktorów z Polski i zagranicy. Program warsztatów będzie charakteryzował się dużą różnorodnością. Poznamy tańce narodowe z Grecji, Rumunii, Bułgarii Rosji oraz Polski i wielu innych krajów. Zatańczymy również tańce z ułożoną do współczesnej muzyki choreografią.
część płatna
Organizator: Stowarzyszenie Ajde-Jano.
Program na stronie: www.ajde-jano.pl


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem