Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Koncert Z klasyką przez Polskę - Książek Piano Duo

Gdzie?
Koncert Z klasyką przez Polskę - Książek Piano Duo

W Pałacu Nowym w Ostromecku, w czwartek 23 lipca br. o godz. 17.00 wystąpi doskonały  Książek Piano Duo - Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek, wstęp wolny.
Ze względu na przepisy związane z COVID-19 mamy na liście 30 miejsc. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym mistrzowskim koncercie prosimy o przesłanie SMS z podaniem imienia i nazwiska pod nr telefonu kuratorki z Sekcji Dziedzictwa Kulturowego ZPP Ostromecko 507 099 187 (lub zgłoszenie na e-maila alicja.duzyk@mck-bydgoszcz.pl). Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Równocześnie informujemy, że zaproszeni goście będą poproszeni o wypełnienie przed koncertem OŚWIADCZENIE DLA UCZESTNIKÓW WYDARZEŃ W MIEJSKIM CENTRUM KULTURY W BYDGOSZCZY W CZASIE EPIDEMII WIRUSA SARS-COV-2.
Z klasyką przez Polskę
W ramach współpracy Sekcji Dziedzictwa Kulturowego MCK z Polskim Impresariatem Muzycznym, działający w ramach Instytutu Muzyki i Tańca, pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zapraszamy na koncert z cyklu Z klasyką przez Polskę. W Pałacu Nowym, w czwartek 23 lipca br. o godz. 17.00 wystąpi: Książek Piano Duo - Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek.
Książek Piano Duo
Zespół założony w 2012 r. przez Agnieszkę Zahaczewską-Książek i Krzysztofa Książka. Muzycy rozpoczęli współpracę pod okiem dr hab. Sławomira Cierpika w Akademii Muzycznej w Krakowie, później pracowali także pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Arie Vardiego. Koncertowali w wielu miejscach w Polsce i za granicą (Szwajcaria, Francja, Wielka Brytania, RPA). W 2019 r. zdobyli II nagrodę i nagrodę specjalną na XXI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schuberta w Jeseniku oraz tytuł finalisty oraz nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. S. Sz?renyi w Bukareszcie. W 2020 r. artyści otrzymali stypendium „Młoda Polska”. Duet reprezentowany jest przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.
Krzysztof Książek
Półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie (2015) oraz laureat III nagrody i nagrody specjalnej I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych (2018). Absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie i Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Obecnie student w klasie prof. Arie Vardiego. Występował na licznych festiwalach w kraju i zagranicą. Ma w swoim dorobku ma kilka płyt CD, w tym nagrodzony „Fryderykiem” album „Apparition” nagrany z Agatą Zubel. W 2014 r. otrzymał Stypendium Krystiana Zimermana. W 2015 r. nominowany do „Paszportu” Polityki.
Agnieszka Zahaczewska-Książek
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Stefana Wojtasa. Od 2015 r. związana z Akademią Muzyczną w Katowicach, najpierw jako studentka w klasie prof. Wojciecha Świtały, a obecnie doktorantka prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej.
Współtworzy trio fortepianowe-Trio Legend. Zespół otrzymał II nagrodę na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku (2018) oraz I nagrodę na XXVI Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa w Pörtschach (2019). Obecnie trio studiuje w klasie prof. Stephana Goernera w Kunstuniversität w Grazu.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem