Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Gra Miejska "Bydgoszcz - Miasto Skarbów"

Gra Miejska

Opis gry:
- Sto lat, sto lat - zamruczał spod wzorzystej bindy człowiek stojący pośrodku Starego Rynku. Kwiecień 2020 okazał się nie być wymarzonym czasem na świętowanie rocznicy nadania praw miejskich. A to już 674 lata, jak Kazimierz III, ostatni z Piastów wydał owo zarządzenie! "Wiekowe miasto, ta nasza Bydgoszcz" pomyślał poprawiając myckę z szerokim rondem. "Przydałoby się jakoś uczcić, bardziej niż fanami na ratuszu..." Oskar Knyf wiedział sporo o swoim mieście. Wystarczająco wiele, by stać się sławnym. Bydgostiana w jego biblioteczce przyprawiłyby o egzaltację niejednego z członków TMMB. Gdyby tylko choć trochę na sławie mu zależało... Przekraczając próg kamienicy zwęszył obcy zapach. Rozejrzał się szybko. Ochlapus spod piątki jak zwykle zostawił na progu kilka bombek, któryś z meliniarzy zostawił po sobie plamę w kącie - norma. Rzucił okiem na skrzynkę pocztową - coś brązowego widniało w prześwicie kratki broniącej dostępu do korespondencji. Listowy będzie jak zwykle po południu, a tu nawet znaczka ni stempla nie ma. To nie mógł być zwykły przypadek. Znów szykuje się niezły rejwach. Odkluczył skrzynkę, capnął kopertę i sadząc po dwa stopnie znalazł się u drzwi do swojej kawalerki. Wszedł, zaketował się i rozerwał kopertę. Zawartość kilkunastu kart zafrapowała go niemało. "Sam chyba nie dam rady..." Minęły 3 miesiące. Oskar potrzebuje Waszego wsparcia! Ta historia nie może tak się skończyć - w Was cała nadzieja. Bierzcie sprawy w swoje ręce! Komu uda się odnaleźć Tajemniczą Skrzynię? Kto zagarnie skarb? Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszej grze miejskiej sezonu letniego! Gra dzieli się na dwa etapy - w I etapie działacie sami - z odpowiednimi dokumentami idziecie do Bydgoskiego Centrum Informacji (ul. Batorego 2 - na Starym Rynku), gdzie otrzymacie Teczkę Tajemnic. Dzięki niej odkryjecie miejsce rozpoczęcia II etapu gry. II etap gry to wyścig - kto pierwszy odnajdzie Tajemniczą Skrzynię, zgarnia nagrodę. Wydarzenie może być zbyt nudne dla dzieci! Wymagana jest sprawność intelektualna (trzeba będzie sporo myśleć)
Szczegóły: https://miastotoplansza.pl/bydgoszcz-miasto-skarbow-tajemnicza-skrzynia/
Regulamin Gry: https://tiny.pl/7cqt3/
Bilety: https://app.evenea.pl/event/tajemniczaskrzynia/
Gra miejska jest realizowana przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz we współpracy z Bydgoskim Centrum Informacji, Filią nr 5 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. Nagrody zostały ufundowane przez organizatora wydarzenia, Fundację Rozwoju "JUTRONAUCI" oraz GW Foksal, właściciela wydawnictwa gier planszowych FoxGames.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem