Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Koncertowe środy - Ania Rusowicz - online

Gdzie?
Koncertowe środy - Ania Rusowicz - online

Zapraszamy na kolejny koncert na żywo online w ramach Wiosny Wirtuali. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury wystąpi Ania Rusowicz. Artystka promować będzie swoją najnowszą płytę „Przebudzenie”.
To czwarty solowy album wokalistki, której znakiem rozpoznawczym jest rockowe i bigbitowe brzmienie nawiązujące do muzyki lat 60. i 70. „Przebudzenie” to 12 utworów, w których zarówno warstwa tekstowa jak i brzmieniowa zostały starannie dopracowane. Słychać w nich jazzowe, bluesowo-rockowe i funkowe brzmienia zza Oceanu – Ania Rusowicz nie ukrywa, że jedną z głównych inspiracji do powstania płyty, była podróż do Nowego Orleanu. Niektóre utwory przywodzą na myśl muzykę prekursorów gatunków soul, funk i blues, m. in. Jamesa Browna czy Otisa Reddinga. Szczególnie, że artystka zdecydowała się włączyć do niektórych kawałków sekcje instrumentów dętych, które przenoszą nas w czasie o kilka dekad do klimatycznej Luizjany.
Ania Rusowicz jest jedną z bardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek, kompozytorek i autorek tekstów. Jest zdobywczynią czterech Fryderyków, jest także artystką, która przywróciła polskiej scenie muzycznej estetykę brzmień z lat 60. i 70.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem