Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

XIX Ogólopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej

Gdzie?
XIX Ogólopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej

Zapraszamy do udziału w XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Tkaniny Unikatowej. Jego celem jest wspieranie tej unikalnej dziś dziedziny sztuki, umożliwienie twórcom konfrontacji i publicznej prezentacji  prac. Przegląd jest organizowany co dwa lata (biennale), a termin nadsyłania prac lub osobistego ich dostarczenia upływa dnia 30 czerwca 2020 roku.


W konkursie mogą brać udział tylko twórcy nieprofesjonalni bez ograniczeń wiekowych. Ilość prac nadesłanych przez jednego autora nie może przekraczać trzech sztuk. Do Przeglądu dopuszcza się wszelkie rodzaje technik tkackich i form z tej dziedziny sztuki, zarówno tkaninę artystyczną, jak i ludową o tradycyjnych motywach i sposobie wykonania. Prace winny być opisane na odwrocie (imię, nazwisko, adres zamieszkania, tytuł pracy, technika wykonania, wycena) i dostarczone na własny koszt wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. Za uszkodzenia w transporcie organizator nie ponosi odpowiedzialności. Sposób wystawienia prac wymagających szczególnej ekspozycji powinien być jasno opisany. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikacji prac bez dodatkowego honorarium. Nadesłanie karty zgłoszenia jest traktowane jako zaakceptowanie wszystkich warunków regulaminu. Pod koniec czerwca Jury powołane przez organizatorów XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Tkaniny Unikatowej dokona oceny prac i ich wyboru na wystawę, przyzna nagrody i wyróżnienia. Jury zastrzega sobie prawo niedopuszczenia do udziału w wystawie prac o niskim poziomie artystycznym i technicznym.


Ze względu na zagrożenie koronawirusem wystawę będzie można oglądać od 25 lipca 2020 r. w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przy ul. Grodzkiej 7 – 11 oraz na naszej stronie internetowej. Wręczenie nagród oraz podsumowanie Konkursu odbędzie się podczas uroczystego finisażu 5 września 2020 r.


Prace prosimy przesyłać na adres: Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Plac Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz.


Prace należy odebrać do końca października 2020 roku.  Dodatkowych informacji udzielają:  Katarzyna Wolska, Karolina Triebwasser-Drzycimska, Malwina Gozdowska, Galeria SLiN KPCK,  tel. 52 585 15 06, e-mail:  galeria@kpck.pl


Przegląd realizowany przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


 


Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem