EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Retro show Dawnych Wspomnień Czar

Gdzie?
Retro show Dawnych Wspomnień Czar

DAWNYCH WSPOMNIEŃ CZAR - to elektryzujące, kostiumowe widowisko muzyczne w stylu retro, złożone z polskich przebojów starego kina, szlagierów rewiowych i kabaretowych dwudziestolecia międzywojennego, skrzące się żarliwym blaskiem srebrnego ekranu i artystycznej bohemy lat 20. i 30., dostarczające publiczności wielu pięknych wzruszeń i wybornej zabawy. To wszystko spięte jest wartką narracją z żartem, dobrym humorem, pozytywną energią i wysoką klasą artystyczną występujących na scenie muzyków.


Podczas magicznego retro show "Dawnych wspomnień czar” zespół Artes Ensemble uruchomi "muzyczny wehikuł czasu" i przeniesie publiczność do wspaniałych lat 20. i 30. ubiegłego wieku, wprost na spotkanie z największymi gwiazdami polskiego przedwojennego kina, rewii i kabaretu.


W PROGRAMIE koncertu retro show "Dawnych wspomnień czar" w wirtuozowskich interpretacjach artystów zespołu Artes Ensemble zabrzmią m.in.: słynny przebój "Sex appeal" wykonywany przez Eugeniusza Bodo, duet Lody Niemirzanki i Aleksandra Żabczyńskiego w „Nie kochać w taką noc” śpiewany w filmie „Ada! To nie wypada!”, niezapomniane przeboje Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” czy "Na pierwszy znak", szlagiery Zuli Pogorzelskiej „Ja się boję sama spać” i pierwszy w Polsce charleston "Zula"; przepiękne klasyczne tanga z repertuaru Mieczysława Fogga "Tango Milonga" czy hymn "Na cześć młodości wszyscy razem" z filmu "Sportowiec mimo woli" i in. 


WYKONAWCY:


Zespół solistów operowych i instrumentalistów Artes Ensemble: Anna Baran – mezzosopran, Małgorzata Janaszek - wiolonczela, prowadzenie koncertu, multimedialna scenografia, choreografia, Andrzej Janaszek - fortepian, reżyseria, aranżacje muzyczne utworów, dyr. artystyczny zespołu Artes Ensemble.


Wstęp 15 zł, ulgowy 10 zł (dzieci i młodzież do 15 r.ż. i os. z Bydgoską Kartą Seniora 60+), koncert z okazji dnia seniora.


______________________
Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).        
______________________      
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl              
______________________      
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem