EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wojewódzkie Warsztaty Piosenki

Gdzie?
Wojewódzkie Warsztaty Piosenki

Zapraszamy wszystkich młodych piosenkarzy do udziału w Wojewódzkich Warsztatach Piosenki. Zajęcia warsztatowe odbędą się w dniach 23 i 24 listopada w siedzibie KPCK w Bydgoszczy. Zapraszamy piosenkarzy w przedziale wiekowym 11 - 13 lat. Warsztaty piosenkarskie stanowić będą alternatywę dla zajęć wokalnych prowadzonych przez instytucje kultury i placówki wychowania pozaszkolnego w ramach zajęć stałych . Mają być również uzupełnieniem edukacyjnym polegającym na zapoznaniu młodych ludzi z elementami zasad muzyki, harmonii i kształcenia słuchu, czy też nazewnictwem stosowanym w muzyce. Chcemy tą formą edukacji pogłębić walory związane z emisją, kolorystyką głosu i impostacją.


Zajęcia warsztatowe będą prowadzić:


Andrzej Żółkoś – muzyk, instrumentalista sesyjny, pedagog, główny specjalista ds. muzyki w pięciu instytucjach kultury naszego regionu. Organizator wielu ekspedycji muzycznych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Na stałe współpracuje z muzykami Filharmonii Pomorskiej i Opery ”Nowa” w Bydgoszczy.


Roman Fieberg – muzyk, instrumentalista sesyjny, długoletni pedagog Zespołu Szkół Muzycznych, główny specjalista ds. muzyki KPCK w Bydgoszczy. Organizator kujawsko-pomorskich festiwali piosenki, juror wielu konkursów wokalnych i instrumentalnych.


Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przygotowanie dwóch piosenek w j. polskim do wybranych podkładów, dostarczenie lub przesłanie drogą internetową karty zgłoszenia oraz uiszczenie opłaty w wysokości 100 zł. do dnia 8 listopada br. Koszt akredytacji obejmuje tylko udział w zajęciach  warsztatowych. Przelewu należy dokonać na konto – Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy: Nr 68 1240 3493 1111 0000 4305 7874 z dopiskiem – warsztaty muzyczne. Uwaga: Posiadamy ograniczoną ilość miejsc.


PLANOWANA TEMATYKA I HARMONOGRAM ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH        


23.11.2019


    godz.11.00-    przyjazd uczestników warsztatów /siedziba KPCK/


    godz. 11.30 – spotkanie organizacyjne ( Salon Hoffman KPCK)


    godz. 12.00 – 14.30 – zajęcia warsztatowe cz.1: prowadzenie Roman Fieberg  –  wprowadzenie w nazewnictwo muzyczne, omówienie pojęć muzycznych zawartych w skrypcie wokalisty „Vademecum Muzyki” wydanym przez KPCK w Bydgoszczy , ćwiczenia dykcyjne  na przygotowanych tekstach.


    godz. 14.30 – 16.00- przerwa obiadowa ( wyżywienie we własnym zakresie uczestnika)


    godz. 16.00 – 19.00, zajęcia warsztatowe cz.2, prowadzenie Andrzej Żółkoś –  zajęcia na rozśpiewanie całej grupy, w tym ćwiczenia oddechowe,  zbiór ćwiczeń na poprawę intonacji, emisja głosu z odległościami interwałowymi, kształcenie słuchu z uwzględnieniem właściwej dykcji i intonacji.


    godz. 19.00 – 20.00- podsumowanie pierwszego dnia warsztatów.


 24.11.2019


    godz.11.00- przyjazd uczestników  /siedziba KPCK/


    godz. 11.30 – 14.00- zajęcia alternatywne dla całej warsztatowej grupy, prowadzenie Roman Fieberg i Andrzej Żółkoś, powtórzenie zagadnień z dnia poprzedniego i rozśpiewanie grupy, wykonywanie utworów przygotowanych przez uczestników,  interpretacja i sposoby wprowadzania dynamiki w głosie,  impostacja jako element interpretacji, wyraz artystyczny.


    godz. 14.30 – 15.30- przerwa obiadowagodz. 16.00 – koncert galowy z udziałem uczestników warsztatów,


    godz. 18.00 –  podsumowanie i zakończenie warsztatów .
Uwaga, tematyka zajęć może ulec modyfikacji ze względu na poziom wykonawczy uczestników warsztatów. Szczegółowe Informacje: Roman  Fieberg – koordynator warsztatów, tel. 52 585 15 01, kom. 604 190 109, roman.fieberg@kpck.pl


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem