EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Międzynarodowy Dzień Wydry

Gdzie?
Międzynarodowy Dzień Wydry

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zaprasza młodych i starszych miłośników wydr i nie tylko na wspólna zabawę z okazji Miedzynarodowego Dnia Wydry, którą celebrować będziemy 1 czerwca 2019 r. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 12.00, startem rodzinnej gry terenowej "Tropem małych drapieżników". Uczestnicy tworzą drużyny, które w trakcie gry odkrywają tajemnice świata zoologicznego i jego mieszkańców. Następnie dzieci i dorośłi będą mogli wykazać się talentami malarskimi w konkursie plastycznym "Wydra w przyrodzie", prace wykonywane będą węglem, farbami plakatowymi i kredą na chodnikach ogrodu zoologicznego.
O godz. 14.00 rozpocznie się pogadanka o ciekawostkach z życia wyjątkowycego gatunku wydr jakim jest wydra morska.
Kolejnym wydarzeniem dnia będzie pokaz treningu i karmienia wydr, który rozpocznie się o godz. 14.40.
Na zakończenie dnia zapraszamy na I Turniej o Puchar Kierownika ZOO "MARLENKA 2019 WSZYSTKO O WYDRACH". Po nim nastąpi rozdanie nagród wszystkich zabaw i konkursów i tak": w konkursie plastycznym, w turniej "Marlenka 2019 wszystko wydrach", w konkursie literacki "Wydrzym głosem" i grze terenowej "Tropem małych drapieżników".
Dzień Wydry zakończy defilada z wydrzym pyszczkiem.
Dzieci przebrane za wydry wchodzą do ZOO gratisowo, pozostali płacą 18 zł bilet normalny, 12 zł bilet ulgowy.
Do zobaczenia w Dzień Dziecka w ZOO.
Międzynarodowy Dzień Wydry to inicjatywa międzynarodowej fundacji na rzecz ochrony gatunków wydr (IOSF), która jest jedyną organizacją zajmującą się wyłącznie ochroną i opieką nad wydrami w oparciu o ponad 20 lat badań naukowych w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem