EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Warsztaty - Dzikie zioła w kuchni i domowej apteczce

Gdzie?
Warsztaty - Dzikie zioła w kuchni i domowej apteczce

Lemoniada łąkowa, kiszony podagrycznik, żytniaki z żywokostem,  ciacha z dzikim zielem, herbaty z kwieciem z pola, dzikie smaki lata, apteczka biwakowa prosto z dziczy, aromatyzowana sól kojąca i chłodząca stopy....i sporo opowieści o tym jak ziele wygląda od makowego zaplecza. Zapisy przyjmujemy do 8 - maja. Zostało nam 5 miejsc!
W repertuarze spotkania:
Opowieści o ziołach, o cyklach przyrody, dawnych lecz wciąż żywych wierzeniach i tradycjach związanych z magiczną mocą dzikich roślin zielnych.
1. Przywitamy Was herbatką naszej kompozycji (a w tym jesteśmy naprawdę dobrzy)
2. Dzika kuchnia. Przepisy kulinarne dawniej i dziś. Degustacja dzikich smakołyków (ziołowe krakersy, placki żytniaki, ciacha na słodko).
3. Zachęcimy Was do prac manualnych, sami zrobicie swoje własne ziołowe herbatki. Przygotujemy orzeźwiające i zdrowe sole aromatyzowane do kąpieli i stóp.
4. Napitki ziołowe. Opowiemy o historii lemoniady na dziko. Podamy Wam receptury na proste, smaczne i zdrowe lemoniady domowe.
5. Ferment na rzeczy. O fermentowaniu i roli ziół podczas tego procesu słów kilka. Do degustacji dostarczymy dla Was kilka gotowych dzikich fermentów (m.in fermentowany podagrycznik).
6. Opowiemy skąd i kiedy pozyskiwać zdrowe zioła, jak je przechowywać i kiedy używać.
7. Każdy wyjdzie z pęczkiem świeżych i zdrowych ziółek, herbatką ziołowo - kwiatową i poszerzonym apetytem na ziołowa przygodę.
8. Domowa apteczka na dziko. O tym jak babka lekarska, liść podbiału, szałwia potrafią zdziałać cuda.Otrzymacie kilka receptur na plenerowe opatrunki, ziółka poprawiające apetyt, zwiększające przemianę materii itd.
9. Podzielimy się z Wami naszą sprawdzoną wiedzą na temat zbioru, suszenia, przechowywania i wykorzystywania ziół .
DOSTARCZYMY WSZYSTKIE NIEZBĘDNE MATERIAŁY, OPAKOWANIA I ZIÓŁKA RZECZ JASNA PROSTO Z NASZEGO MAKOWISKA!
Zapisy na warsztaty przyjmujemy do 8 maja 2019.Kontakt: makowelato@gmail.com tel. 721295152 (jeśli nie odbierzemy, z pewnością pracujemy na Makowisku więc prosimy prześlij sms...skontaktujemy się z Tobą)
Cena warsztatów: 120 zł / 1 osoba
Liczba miejsc: 10 osób / ZOSTAŁO 7 MIEJSC
Jeśli jesteś zdecydowana/y na wzięcie udziału w aromatycznych warsztatach prosimy o wpłatę zadatku w kwocie 60 zł na konto bankowe;
Katarzyna Rymarz
MBank 48 1140 2004 0000 3902 7479 8409
W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.
WWW.MAKOWELATO.COM


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem