EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Duch w ciało i C(i)ałogłos - warsztaty improwizacji

Gdzie?
Duch w ciało i C(i)ałogłos - warsztaty improwizacji

"Ciało posiada osobistego ducha. Duch zamieszkuje w naszej duszy, czeka aż dopuścimy go do głosu. Osobistego głosu. Wszystkie komórki oddychają wspólnie, a krew pulsuje w takt nadany przez serce. Składamy się więc z witraży, melanży, mozaiki rytmów i melodii. Zbadajmy je. Spróbujmy sprawdzić siłę naszego oddechu, jego moc rozluźniającą i oczyszczającą energię, która krąży wokół. Duch, dusza, ciało i głos wszystkich uczestników warsztatu spotkają się w akceptacji i pasji do swej niepowtarzalności."
Na pierwszą część zajęć złożą się ćwiczenia: rozluźniające, pobudzające kolejno każdą część ciała, oddechowe opierające się na całej jego pracy. W drugiej części rozpoczniemy pobudzanie naszej duszy, ciała i wyobraźni w improwizacji ciałem i głosem, także grupowej – z wykorzystaniem przestrzeni w jakiej się znajdujemy.
Nie uczymy się melodii i nie tańczymy układów. Sprawność fizyczna i doświadczenia wokalne uczestników są bez znaczenia. Potrzebna jest jedynie otwartość, chęć dialogu ciałem I głosem.
Zapraszamy uczestników powyżej 17 roku życia.
Prowadzenie:
Anna Niestatek - wokalistka, dyrygentka, edukatorka muzyczna, perkusjonistka. Poszukiwaczka indywidualnych, awangardowych form ekspresji wokalnej, dyrygentka Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej. Ogromną inspiracją w działaniach artystycznych jest dla niej metoda pracy „Voice and Body” Zygmunta Molika. Otwarta na nowe sytuacje około muzyczne i dźwiękowe współpracuje z różnymi muzykami związanymi z bydgoską i warszawską sceną niezależną, oraz zespołami, m.in. Salimara, Ur Jorge. Autorka projektów :”Projektor głosu” oraz „Ritual Meeting”. Uczestniczka wielu warsztatów pracy z głosem, min. z Olgą Szwajgier, Brankiem Tadićem, Michałem Esz Szerlągiem, Laboratorium Pieśni, Pauliną Miu - Zielińską, Lidie Kotliński czy Jackiem Hałasem; oraz pracy z ciałem, min. z Natalią Iwaniec, Sylwią Hanff czy Agnieszką Kryst. Uczestniczka „Laboratorium Technik Wokalnych” oraz „Powszechnej Improwizacji”. Współpracuje min. z Fundacją Nowa Sztuka Wet Music, Fonomo Music&Film Festival, MÓZG Festival.
Stypendystka Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
ZAPISY!! (DO 9.05) pod adresem: anna@wetmusic.pl
W wiadomości podaj: imię, nazwisko, numer telefonu oraz potwierdzenie wykonania przelewu.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem