Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Koncerty Maryjne z Różą

Gdzie?
Koncerty Maryjne z Różą

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Chór Parafii pw. ŚW. JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA w Bydgoszczy istnieje od września 2016 roku. Powstał z inicjatywy ks. Proboszcza Bogusława Konieczki i Szymona Thieslera, obecnego dyrygenta. Śpiewa podczas liturgii. Występ podczas Mszy św.: na Wejście: „Gaude Mater Polonia” - Wincenty z Kielczy, na Ofiarowanie: „ O Matko dzięki za hojne dary” - opr. Szymon Thiesler, Komunia: „Zbliżam się w pokorze” - opr. Szymon Thiesler, Uwielbienie „Oto są baranki” - opr. Szymon Thiesler, na Zakończenie: „Błogosław Pana ma duszo” - Jacek Gałuszka.
Orkiestra Muzyków Bydgoskich EMBAND, której założycielem i dyrygentem jest Ewa Barbara Makula istnieje od 1995 r. Działalność rozpoczęła od uroczystości kościelnych, procesji Bożego Ciała, Św. Wojciecha w Gnieźnie. Potem były Ogólnopolskie Festiwale Muzyki Religijnej w Rumi, (laureaci w 1997, 1998 i 2001). W 1999 roku przygotowała oprawę muzyczną do Mszy Świętej sprawowanej przez Jana Pawła II w Bydgoszczy. Do osiągnięć orkiestra zalicza udział w ogólnopolskich festiwalach i konkursach orkiestr dętych (1 miejsce, Grand Prix i złote medale dla kapelmistrza), Szamocin 2001 i 2004 oraz Rowy 2009, 2010, 2011. W 2002 i 2013 roku orkiestra koncertowała na Litwie i Łotwie. Na Międzynarodowym Konkursie Orkiestr Dętych w Niemczech w 2007 roku zajęła 3 miejsce, w Pradze w 2011 roku - 2 miejsce, w latach 2012-2015 wyjeżdżała z koncertami do Paryża, Brukseli i Belford. Od lat uczestniczy w uroczystościach państwowych w kraju. Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości koncertowała w Krakowie, Warszawie i Bydgoszczy. Podczas Mszy św. w dniu 20 maja wykona m.in. pieśni Maryjne w opr. W. Janiszewskiego, po Mszy św. m.in.: „Gaude Mater” - opr. T. Senecki, „Ojczyzno ma” - opr. J. Kwiatkowski,, , „Niepokalanej Pani Cherubów”, „Królowej Anielskiej”, „Maryjo Śliczna Pani”, „Czarna Madonno” - opr. W. Janiszewski oraz „Maryjo Pięknej Miłości” - słowa i muzyka E.B. Makula.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem