Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Koncert na Niedzielę Palmową

Gdzie?
Koncert na Niedzielę Palmową

Koncert w całości wypełni fenomenalna muzyka Rudego Księdza. Na wstępie Stabat Mater, „zdumiewający przejaw geniuszu” Vivaldiego. Tekst, wiersz z XIII wieku, rozmyśla o cierpieniu Maryi podczas ukrzyżowania jej Syna. Surowa w swej prostocie muzyka, poważna i ekspresyjna, oddaje nastrój i myśli średniowiecznej sekwencji, nie popadając nigdzie w barokową przesadę, podbiła od razu serca słuchaczy. Partie solowe w tym utworze oraz w hymnie maryjnym Salve Regina zaśpiewa Justyna Gęsicka.  Salve Regina (Witaj Królowo) to antyfona ku czci Najświętszej Maryi Panny, śpiewana w Kościele katolickim od dnia Najświętszej Trójcy (niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego) aż do Adwentu. Autorstwo łacińskiego oryginału przypisywane jest św. Hermanowi z Reichenau. Ponadto bydgoscy kameraliści zagrają rzadko prezentowany Koncert g-moll na smyczki i basso continuo RV 153.
Całość poprowadzi dr hab. Benedykt Odya, prorektor, profesor w Katedrze Dyrygentury Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem