Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

XIX Misterium Męki Pańskiej - "Przyjacielu"

Gdzie?
XIX Misterium Męki Pańskiej -

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, Duszpasterstwo Akademickie "Martyria" i Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej "Pokolenie" zapraszają do wzięcia udziału w XIX Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Doliny Śmierci. Misterium pt. „Przyjacielu...” odbędzie się w dwóch odsłonach o godz. 16.00 i 20.00.
Do Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci zostały już tylko cztery tygodnie. Organizatorzy misterium, które co roku gromadzi tysiące pielgrzymów nie tylko z Bydgoszczy i okolic, ale z całego kraju, zapraszają do włączenia się w jego przygotowanie. Choć w organizację tego wyjątkowego wydarzenia zaangażowanych jest już ponad 100 aktorów i statystów oraz 200 osób z obsługi technicznej (odpowiadających za nagłośnienie, stroje, wyżywienie), to włączenie się każdej osoby pomnaża dobro z niego wynikające. Rąk do pracy nigdy za wiele, więc jeśli ktoś chciałby przeżyć „Misterium” od wewnątrz, to taka odpowiedź na wezwanie "Przyjacielu..." spotka się z radosnym odzewem, bo trzeba pamiętać, że każda cząstka jest ważna! Nawet aktywności, które wydają się bardzo prozaiczne… są bardzo potrzebne i nie są drugorzędne. "Wszystko tutaj jest pierwszorzędne i każda cegiełka buduje nasze wspólne dzieło" - podkreślają organizatorzy.
Wyjątkowość Misterium Męki Pańskiej w Bydgoszczy tkwi w przygotowanej co roku inscenizacji opartej na innym scenariuszu, w którym męka Chrystusa zostaje ukazana w perspektywie różnych wydarzeń historycznych, bądź współczesnych, biblijnych, bądź obyczajowych, różnych postaci, bądź problemów życiowych. Oryginalność tego przedsięwzięcia podkreśla fakt, że organizacją i koordynacją całości przedsięwzięcia zajmują się ludzie młodzi z Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” oraz studenci ze Stowarzyszenia Katolickiej Młodzieży Akademickiej „Pokolenie”, we współpracy z Wolontariatem Młodzieżowym 4don4LORD, Fundacją „Wiatrak”, wolontariatem GPS oraz innymi wspólnotami Sanktuarium Królowej Męczenników.
XIX Misterium Męki Pańskiej pt. „Przyjacielu...” odbędzie się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, w Fordońskiej Dolinie Śmierci w dwóch odsłonach: o godz. 16.00 i 20.00.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem