Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Na ścieżkach Republiki Mnichów

Na ścieżkach Republiki Mnichów

Paweł Urbanowski - historyk z wykształcenia i z pasji. W swoich wyjazdach poszukuje miejsc, gdzie przenikają się kultury i religie a czas płynie w tempie zupełnie innym niż ten codzienny, europejski. Tym razem wybrał stosunkowo bliski, ale jakże egzotyczny i dość niedostępny kierunek jakim jest Athos. 
Athos – półwysep wraz górą o tej samej nazwie, który stanowi święte miejsce dla wyznawców prawosławia. Zarządzają nim mnisi w ramach autonomicznej republiki, do której od prawie 1000 lat nie mają wstępu kobiety. Paweł zabierze nas w podróż w czasie, gdzie wśród cerkiewnych, mniszych pieśni, zapachu żywicznych kadzideł i przy wątłym świetle woskowych świec można poczuć klimat ortodoksyjnego chrześcijaństwa. Opowie o smaku wegetariańskiej kuchni mnichów, z którymi jadał pod sklepieniami bizantyjskich refektarzy, oraz o wędrówkach po tysiącletnich ścieżkach z kamiennymi mostami przerzuconymi nad krystalicznymi potokami.


______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem