Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

ANIMOCJE: Zakończenie festiwalu + Małe Instrumenty

Gdzie?
ANIMOCJE: Zakończenie festiwalu + Małe Instrumenty

Zakończenie festiwalu: ogłoszenie laureatów konkursów, Małe Instrumenty - koncert do filmów animowanych.
Uwaga! Darmowe wejściówki do odbioru w kasie MCK.
13 kwietnia poznamy laureatów Bydgoskiej Nagrody za Najlepszy Film Animowany 9. MFFA Animocje. Jury przyzna Grand Prix i wyróżnienia, a Publiczność wybierze po jednym filmie z konkursu dla dorosłych i dla dzieci. Po wręczeniu nagród wystąpi zespół Małe Instrumenty, który specjalnie na tę okazję przygotował muzykę do filmów animowanych.
Małe Instrumenty - wrocławska grupa muzyczna, założona w 2007 roku i prowadzona przez Pawła Romańczuka. Swoje poszukiwania koncentruje na nietypowych źródłach dźwięku, małych obiektach, unikalnych instrumentach i własnych konstrukcjach grających („AutoKonstruktone”, „Samoróbka”). W ramach szeroko rozumianej aktywności muzycznej zespół nagrywa płyty (wydane również w Japonii i Francji), komponuje muzykę do filmów (m.in. Giersz, Wilczyński, Jarząb) i teatru ("Elektrownia Dźwięku”), gra koncerty w Europie (m.in. Era Nowe Horyzonty, Wrocław; Ferlitizer Festival, Londyn; Festiwal Brunona Schulza, Drohobycz; Skiff Festival, St. Petersburg; Animator, Poznań; Open‘er Festival, Gdynia, Festival d‘ile de France, Paryż; OFF Festival, Katowice), prowadzi warsztaty, wykłady i wystawy poświęcone kulturze instrumentów muzycznych. Wykonuje też koncerty na toy piano z muzyką Johna Cage‘a i Fryderyka Chopina. Ponadto Małe Instrumenty zajmują się interpretacją muzyki filmowej (Antonisz, Sroczyński, Rota, Morricone, Penderecki), ilustrowaniem filmów niemych (Muszelka i kleryk, Jeszcze wyżej, Entr‘acte, Mikrokosmos, Harry Piłkarz) i tekstów (Nowe przygody Bolka i Lolka, audiobook Sekretne życie krasnali).
Zespół współpracował m.in. z francuskimi muzykami Pierre‘em Bastienem i Pascalem Comelade, Mariuszem Wilczyńskim, Phonos Ek Mechanes, Jerzym Armatą, Maciejem Stuhrem, Moniką Kuczyniecką, Wojciechem Mannem, Marią i Janem Peszek.
Na okoliczność festiwalu Animocje Małe Instrumenty zagrają w składzie:
Iwona Sztucka
Tomasz Orszulak
Paweł Romańczuk
Zespół zagra do filmów:
Between the Lines, reż. Maria Koneva, Rosja, 2017
Łańcuszki, reż. Alicja Błaszczyńska, Polska, 2015
Happy End, reż. Jan Saska, Czechy, 2015
Wyjdę z siebie, Karolina Specht, Polska, 2016
The Pain, reż. Nadya Fodotova, Rosja, 2016
Ciało obce, reż. Marta Magnuska, Polska, 2016
The Untanged Routine, reż. Orit Oged, Izrael, 2016


______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem