Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

ANIMOCJE: "Seder-Masochism" + spotkanie z Niną Paley

Gdzie?
ANIMOCJE:

język oryginalny: angielski, napisy: polskie
Kategoria wiekowa: 16+
Czas trwania: 78‘
Film stanowi reinterpretację biblijnych historii z Księgi Wyjścia, szczególnie tych związanych ze świętem Paschy, takich jak śmierć egipskich pierworodnych i wyzwolenie Izraelitów z egipskiej niewoli przez Mojżesza. Wydarzenia te przedstawione zostają na tle wszechobecnego kultu Wielkiej Bogini Matki, obrazując narodziny patriarchatu.
Seder-Masochim to drugi, po opartym na motywach z Ramajany filmie Sita śpiewa bluesa z 2008 roku, pełnometrażowy film animowany Paley. Podobnie jak w poprzedniej produkcji, w Seder-Masochism Paley korzysta głównie z publikowanych już wcześniej utworów - z pieśni liturgicznych i muzyki popularnej z lat 1928-2018. Korzysta też z nagrań głosu swojego ojca, które zrealizowała w 2011 roku: Hiram Paley wcielił się tu w rolę bóstwa hebrajskiego. Udźwiękowieniem filmu zajął się Greg Sextro.
Wspólnie z Theodorem Grayem Paley stworzyła PaleGray Labs, by pracować nad metodą animowania haftu nazwaną przez twórców embroidermation (embroidery - hafciarstwo). W Seder-Masochism animowany haft zobaczyć można w jednej scenie: Chad Gadya.
Nina Paley to twórczyni uznanego przez krytyków musicalu animowanego Sita śpiewa bluesa. Jej doświadczenia z niedoskonałościami systemu praw autorskich sprawiły, że przystąpiła do QuestionCopyright.org. Tam, jako rezydentka, w 2008 roku stworzyła serię krótkich filmów animowanych na temat wolności intelektualnej pt. Minute Memes. Seder-Masochism jest jej drugim filmem pełnometrażowym.


______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem