Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

ANIMOCJE: Animacje sci-fi - animując nierzeczywiste koncepty

Gdzie?
ANIMOCJE: Animacje sci-fi - animując nierzeczywiste koncepty

język: oryginalny, napisy: angielskie, polskie
Kategoria wiekowa: 14+
Czas trwania: 63‘
Gatunek science fiction daje możliwość puszczenia wodzy fantazji i ekspresji szalonych, nieokiełznanych pomysłów – pisarze i filmowcy prześcigają się w snuciu złowieszczych wizji przyszłości, konsekwencji nadprzyrodzonych zdolności i zjawisk, rewidując wszystkie nasze dotychczasowe doświadczenia i przyzwyczajenia rewolucji technologicznej, wywróconych do góry nogami alternatywnych rzeczywistości, skomplikowanych kontaktów z istotami zamieszkującymi inne galaktyki czy niezłomnej eksploracji i podboju przestrzeni kosmicznej. Pozbawiona ograniczeń wynikających z rejestracji obrazu, a nastawiona na swobodną kreację poza ramami doświadczalnej rzeczywistości animacja pozwala w nieoczywisty sposób odpowiedzieć na pytania: co by było, gdyby? Jaki będzie świat i społeczeństwo przyszłości? Esencją przedstawianych historii nie są postaci, a koncepty jako takie, i to one są głównymi bohaterami tych animowanych, fantastycznych wizji. Raz mają one charakter wręcz filozoficznej refleksji czy poetyckiej medytacji nad światem, raz jest to dowcipna zabawa zagadnieniami z pogranicza fantazji i nauki. Co istotne, te wyimaginowane wizje w ten czy inny sposób mają swoje ugruntowanie w rzeczywistości – stawiają intrygujące pytania dotyczące świata realnego, a także bardzo celnie komentują aktualne zagrożenia, problemy egzystencjalne, polityczne, gospodarcze i społeczne.
Czerń, Tomasz Popakul, Polska, Japonia 2016, 14’09”
Bendito Machine V – Pull the Trigger, Jossie Malis, Hiszpania 2014, 12’
World Of Tomorrow, Don Hertzfeldt, USA 2015, 17’
Bendito Machine VI – Carry On, Jossie Malis, Francja, Hiszpania 2018, 14’
Hyperion Cantos – A Scholar’s Tale, Arsenii Brylov, Polska 2018, 5’14”
Kurator: Filip Kozłowski
Z wykształcenia filozof, współpracował z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Niezależnych OFF CINEMA w Poznaniu, uczestnik kursów filmowych w Berlinie i wieloletni członek Klubu Filmowego AWA w CK Zamek w Poznaniu, w którym realizował się jako scenarzysta i reżyser kilku etiud filmowych. Z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Animowanych Animator związany od początku jego istnienia – przez parę lat pełnił funkcję kierownika Biura Festiwalu, obecnie jest głównym koordynatorem Programu i Konkursu Festiwalu. Od paru lat prowadzi cykl edukacyjnych przeglądów animacji pt. ANIMUZA. Inicjator projektów audiowizualnych i kurator programowy na festiwalach filmowych m.in. na Thessaloniki Animation Film Festival w Grecji, Festiwalu Filmowym Opolskie Lamy, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. W ciągu ostatnich lat pełnił funkcję członka jury na kilku festiwalach, m.in. Międzynarodowym Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”, Legnickiej Akademii Filmowej, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych PUBLICYSTYKA.


______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem