Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Jacek Lebioda - Wernisaż wystawy fotografii przyrodniczej okolic miasta Bydgoszczy - Natura 2000

Jacek Lebioda - Wernisaż wystawy fotografii przyrodniczej okolic miasta Bydgoszczy - Natura 2000

Jacek Lebioda - Bydgoszczanin od 48 lat fotografuje przede wszystkim ptaki i krajobraz. Na zdjęciach jego można podziwiać m.in. łabędzie krzykliwe i nieme, kormorany czarne, żurawie, gęsi gęgawy, rybitwy zwyczajne, czaple białe i siwe, brodźce śniade, rycyki, mewy śmieszki czy orły bieliki. Ukończył szkołę zawodową – uzyskał tytuł fotografa zawodowego, technikum chemiczne ze specjalnością technika foto-chemika, ukończył studia administracyjne i politologiczne na WSP i studia podyplomowe na Akademii Bydgoskiej, Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, uczestnik studiów doktorskich. Uprawiał kilka dyscyplin sportowych jak oszczep, kolarstwo, karate, kulturystykę, szermierkę, biegi w tym szybownictwo i paralotniarstwo - fotograf, przyrodnik i podróżnik - urzędnik i nauczyciel.
„Wystawa moich prac to kilkanaście fotografii z całego arsenału uzbieranego przez lata, zapis chwil spędzonych wśród fauny i flory okolic miasta Bydgoszczy na łonie natury, przekazanie jej piękna i dostojności, wśród ptaków, trzcin, wody i słońca, a także rankiem o wschodzie w oparach mgły czy o zachodzie słońca. Staram się pokazać tak zwane zwykłe momenty w życiu, które bardzo często posiadają swoje ukryte znaczenie”.
Podczas wystawy wystąpi znany podróżnik Polski - pisarz, poseł na sejm trzech Kadencji - ARKADY RADOSŁAW FIEDLER, syn znanego pisarza Arkadego Fiedlera.
Przedstawi film, zdjęcia i opowie o wyprawie do Amazonii w 2015 roku, a być może uda się skompletować materiał zdjęciowy do tego czasu także z ostatniej wyprawy do Boliwii na przełomie roku 2018-2019 i przedstawi swoje najświeższe wrażenia.
Podczas wystawy Pan Arkady Radosław Fiedler będzie miał ze sobą książkę pt. „Sumienie Amazonii” . Każdy kto zapragnie ją mieć może za niewielką sumę ją otrzymać wraz z autografem znanego podróżnika.


  ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem