Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Spotkanie z Ewą Lipską

Gdzie?
Spotkanie z Ewą Lipską

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Ewą Lipską - jedną z najwybitniejszych współczesnych poetek polskich.
W 1967 r. ukazał się jej debiutancki tomik zatytułowany „Wiersze”. Wcześniej publikowała swoje utwory na łamach „Życia Literackiego” i „Dziennika Polskiego”.  Dotychczas ukazało się ponad 30 tomików jej wierszy, z których ostatnie to  „Czytnik linii papilarnych” i „Pamięć operacyjna”. Ma na swoim koncie powieść pt. „Sefer”. Piosenki do tekstów poetki śpiewali: M. Grechuta, Skaldowie, G. Turnau. Wybory jej wierszy ukazały się w ok. 40 obcojęzycznych wydaniach.
W latach 1970–1980 była redaktorem w dziale poezji Wydawnictwa Literackiego. Od 1991 r. przez sześć lat pracowała w polskiej ambasadzie w Wiedniu, z czego przez dwa lata pełniła funkcję dyrektora Instytutu Polskiego. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień.
Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją książki pt. „Boli tylko, gdy się śmieję … Listy i rozmowy” Stanisława Lema, Ewy Lipskiej i Tomasza Lema (premiera: 5 września 2018).
Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 27.03.2019, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki). 


    ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.  

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem