Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Kolacja na cztery ręce

Gdzie?
Kolacja na cztery ręce

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Bogdan Narloch organy, pozytyw
Jacek Małachowski aktor
Paweł Gilewski aktor
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Toccata i fuga d-moll BWV 565
opr. chorałów „Wachet auf, ruft uns die Stimme” BWV 645
“Werde munter, mein Gemüte” z Kantaty nr 147 „Jesu bleibet meine Freude” opr. M. Durufle
Georg Friedrich Händel (1685-1759)
Allegro Maestoso z „Muzyki na wodzie”
Concerto Grosso B-dur op. 3 nr 1
Koncert organowy F-dur op.4 nr 4 oraz fragmenty sztuki teatralnej P. Barza „Kolacja na cztery ręce”.
Bilety do nabycia na www.bilety24.pl oraz w kasie biletowej FP
„Kolacja na cztery ręce” to opublikowany w 1985 r. dramat Paula Barza opowiadający o spotkaniu Jana Sebastiana Bacha i Georga F. Händla. W 1747 roku Händel jest u szczytu sławy. „Król muzyki”, „czarujący potwór”, jak mawiają o nim w Londynie, podejmuje szerzej nieznanego i niedocenionego rodaka i kolegę po fachu. Doskonale zdaje sobie sprawę, że ma przed sobą geniusza. Pragnie go podjąć – i onieśmielić – wykwintną kolacją. Ostrygi, karczochy, znakomite trunki nie goszczą na stole biednego i, jak sam o sobie mówi, „wiecznie głodnego” Bacha. Kolacja jest niezwykle ważnym elementem tej artystycznej konfrontacji. Nic tak nie obnaża jak kulinarne gusta i sposób jedzenia. Nic tak nie łączy jak wspólny posiłek. „Muzyka to biznes” – twierdzi Händel. „Moja muzyka należy tylko do mnie” – odpowiada Bach. Sztuka Barza z historycznej anegdoty o dwóch sławnych ludziach przekształca się w emocjonującą debatę o losie artysty, o życiu, na jakie skazuje go sztuka.
„Kolacja na cztery ręce”
Scenariusz (na podstawie tekstu Paula Barza) : Jacek Małachowski
Reżyseria: Jacek Małachowski
BOGDAN NARLOCH Studia muzyczne odbył w klasie organów Leona Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie oraz Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku. Jego bardzo aktywna działalność koncertowa obejmuje recitale solowe, muzykę kameralną i koncerty z orkiestrami. Występował w większości krajów europejskich oraz w Izraelu, Rosji, Brazylii, Urugwaju i na Tajwanie. W swoim dorobku posiada kilka nagrań CD, zajmuje się też budownictwem organowym. Jest wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie.Więcej: http://archiwum.akademiasztuki.eu/pl/wykładowcy/bogdan-narloch
JACEK MAŁACHOWSKI Reżyser teatralny, aktor, dramaturg oraz scenarzysta. Twórca spektakli teatralnych, widowisk artystycznych, koncertów i przedstawień plenerowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień za dokonania artystyczne i dydaktyczne w dziedzinie teatru.
PAWEŁ L. GILEWSKI Aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Występował także na deskach Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Uhonorowany m.in. nagrodą dla Najlepszego Młodego Aktora trzeciej edycji Festiwalu Rzeczywistość przedstawiona w Zabrzu oraz nagrodą Radia PiK za sezon 2000/2001.


    ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.  

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem